Ręczniki bambusowe dla dzieci

Ręcznik jest rodzajem domowych tekstyliów, z którego korzysta się codziennie. Według przyszłych rodziców, pierwsza kąpiel to jedna z najbardziej stresujących czynności. Często i noworodkowi towarzyszy lęk przed czynnością, której jeszcze nie zna. Wybór odpowiedniego ręcznika jest szczególnie ważny w przypadku dzieci – nie tylko niemowląt z delikatną i wrażliwą skórą, ale także tych starszych oraz nastolatków. Istnieją bowiem ręczniki wykonane z innych tkanin – bambusowe, które są bezpieczniejsze dla zdrowia. Czym się wyróżniają i dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Zalety bambusowego ręcznika – bardziej użyteczny i ekologiczny od bawełny

Bambus jest bez wątpienia jednym z najciekawszych surowców, którego wykorzystuje się do produkcji tkanin. Posiada on wiele atutów, dzięki którym zwycięża z innymi materiałami, łącznie z popularną bawełną. Większość tych zalet wynika z tego, że bambus jest wyjątkowo odporny na szkodniki. Bakterie oraz grzyby unikają tych roślin, jak ognia. A co za tym idzie? Przy hodowli bambusów nie ma potrzeby stosowania pestycydów, czy innych szkodliwych środków chemicznych. Dodatkowo ręczniki z bambusa nie mają lanoliny, którą uważa się za alergen, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które zmagają się z alergią lub posiadają bardzo wrażliwą skórę.

Ręczniki bambusowe są bardzo wytrzymałe, dlatego mimo wielu prań wciąż zachowują swoją miękkość oraz puszystość. W dotyku przypominają jedwab, jednak są od niego bardziej trwałe. Tkaniny z bambusa wyróżniają się także większą chłonnością niż ręczniki bawełniane. Ręcznik bambusowy, który kupisz w online np. w sklepie https://www.softcotton.pl/reczniki-bambusowe wchłonie trzy razy więcej wody niż ten z bawełny oraz będzie schnąć o wiele szybciej. Należy również pamiętać, że bambus nie przepada za wysokimi temperaturami. Jeśli chcemy odświeżyć ręcznik, wystarczy wyprać go maksymalnie w temperaturze od trzydziestu do czterdziestu stopni Celsjusza.

Bambus stworzony dla wrażliwej skóry – warto na niego postawić

Niemowlęca skóra jest pięć razy cieńsza niż u dorosłej osoby. Jest również niezwykle wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Twarda woda, czy źle dobrany kosmetyk do kąpieli, może wpłynąć źle na kondycję skóry dziecka – co może skutkować krostkami lub wysypką. Dlatego bardzo ważnym szczegółem jest to, jaki ręcznik po kąpieli wybiera się dla swojego dziecka. Musi on być przede wszystkim bezpieczny, przyjazny i miły w dotyku, ale także dobrze chłonny. Ręcznik bambusowy spełnia wszystkie te podane kryteria, a może zaoferować znacznie więcej.

Tkanina z bambusa szybko schnie, redukuje powstawanie brzydkich zapachów do minimum, nie traci świeżości, mimo wielu użyć, trudniej osadza się na niej kurz. Ręczniki wykonane z bambusa są bardziej ekologiczne od innych. Aby uniknąć przykrej niespodzianki, warto również przed zakupem upewnić się, czy mamy do czynienia ze stuprocentową tkaniną bambusową. Bowiem, niektóre reklamowane ręczniki, mogą być nimi tylko po części – natomiast resztę mogą stanowić inne, syntetyczne materiały, mogą nie być zbyt przyjazne dla skóry dziecka.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x