Stojące szafki kuchenne obowiązkowym wyposażeniem domu

Kuchnia uznawana jest za serce i punkt centralny każdego domostwa. Nic dziwnego, gdyż to tam toczy się życie całej rodziny. Niezależnie od tego czy jest zaaranżowana w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy retro, dzięki odpowiednim meblom stanie się przytulna, a jednocześnie bardzo funkcjonalna.

Podstawowe wyposażenie kuchni

Generalny remont, bądź przeprowadzka w nowe miejsce wiąże się z wieloma emocjami. W ferworze urządzania nowej kuchni łatwo zapomnieć o podstawowych akcesoriach pozwalających na szybkie ugotowanie smacznych posiłków. W kuchni powinny znaleźć się:

1). Akcesoria wykorzystywane do przygotowywania posiłków (garnki, patelnie).

2). Komplet ostrych noży. Bez nich trudno wykonać cokolwiek w kuchni. To podstawowe narzędzia służące do krojenia oraz siekania. Przy zakupie zestawu warto również zdecydować się na ostrzałkę, która okaże się niezbędna podczas gdy jeden z noży zacznie się tępić skutek intensywnego użytkowania.

3). Szafki i organizery. Meble nie zawsze są na wyposażeniu mieszkania, dlatego należy rozważyć zakup dodatkowych (np. z kółkami). Przeprowadzając się do nowego domu lub mieszkania warto rozważyć zakup zarówno stojących, jak i wiszących szafek. Pozwoli to stworzyć prawdziwą atmosferę kuchni, która jest sercem całego domu.

4). Zastawa i akcesoria służące do serwowania (kubki, sztućce).

Każdy mebel oraz narzędzie używane w kuchni powinno mieć atest i być dopuszczone do kontaktu z jedzeniem. Z tej przyczyny należy zawsze weryfikować źródło pochodzenia danego akcesorium oraz producenta.

Dlaczego warto zdecydować się na stojące szafki kuchenne?

Stojące szafki kuchenne sprawdzą się zarówno w przypadku ograniczonego metrażu, jak i w dużych kuchniach. To bardzo uniwersalne i długowieczne meble. „Przede wszystkim służą nie tylko jako niezbędna dodatkowa przestrzeń do przechowywania suchej żywności, bądź naczyń, ale wykorzystywana jest jako blat na którym kroi się warzywa i przygotowuje posiłki”, wyjaśnia Adam Malec – manager sklepu meblowego Edinos.pl. Przymocowany blat stanowi podstawę kuchni. Można na nim ustawiać szklanki, naczynia, mieszać, kroić czy lepić ciasto. Warto więc, aby stanowił spójną całość z resztą mebli.

Tego typu stojące szafki kuchenne najczęściej otwiera się za pomocą klasycznych drzwiczek otwieranych na boki. Jednakże coraz popularniejsze stają się także szafki z osłonkami przesuwanymi, wówczas zastosowanie gałek jest całkowicie zbędne. Sposób otwierania zależy od ogólnego zamysłu dotyczącego wnętrza oraz indywidualnych preferencji właścicieli kuchni. Takie szafki są w stanie wytrzymać duży nacisk i napór, dlatego można na nich stawiać również cięższe przedmioty bez obaw o ich trwałość. Płytkie szuflady pozwalają na przechowywanie sztućców, warto wyposażyć je w dodatkowe wkładki będące organizerami. W głębokich szufladach można zaś schować urządzenia kuchenne, np. mikrofalę czy toster. Szafkami stojącymi często obudowuje się większy sprzęt AGD, np. pralkę czy piekarnik. Dzięki temu całość nabiera spójności z resztą otoczenia.

Stojące szafki kuchenne są idealnym sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni lub pomieszczeniu kuchennym. Dzięki nim można przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy, od suchych artykułów spożywczych, aż po akcesoria i narzędzia do gotowania. To uniwersalne meble, które powinny znaleźć się w każdej kuchni, niezależnie od metrażu. Warto jednak zwracać szczególną uwagę na materiał wykonania mebli oraz ich praktyczne zastosowanie. Nie bez znaczenia pozostają również obowiązujące atesty, które dopuszczają ich kontakt z artykułami spożywczymi..

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x