Baza pod lakier hybrydowy – jak wybrać odpowiednią?

Właściwe przygotowanie płytki paznokcia jest kluczem do idealnie wykonanej stylizacji. Podstawą każdego manicure jest baza, która nie tylko podbija kolor paznokci, ale też przedłuża jego trwałość. Dlaczego baza do hybryd jest ważna? Jak ją stosować i czym kierować się podczas wyboru? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Baza do hybrydy – dlaczego się ją stosuje?

Powyżej wspominaliśmy o tym, w jakim celu stosuje się bazę do stylizacji hybrydowych, dlatego teraz rozwiniemy te kwestię. Wykonując stylizację paznokci u swoich klientek z pewnością już wiesz, że baza do hybrydy nie jest produktem, którego nie trzeba używać, nie jest to także kolejny chwyt marketingowy. Bazę, którą wykorzystasz podczas manicure wpływa na końcowy efekt na paznokciach.

Cel stosowania bazy

Co daje użycie bazy? Poza przedłużeniem trwałości stylizacji, odpowiednia baza do hybryd ma na celu wyrównanie płytki paznokcia, nadanie jej jednolitej powierzchni i wyrównanie wszelkich nierówności. Baza sprawia również, że kolejne produkty lepiej przylegają do paznokci. Co więcej, na rynku znaleźć można również gęste bazy, które służą do przedłużania i nadbudowy paznokci.

Właściwości bazy do hybryd

W zależności od bazy, charakteryzują się one różnymi właściwościami. Niektóre z nich zawierają składniki pielęgnacyjne, których zadaniem jest odżywienie i regeneracja paznokcia, dzięki czemu paznokcie pozostają zdrowe oraz nie rozdwajają się. Jeszcze inne bazy to te kolorystyczne np. różowe lub beżowe, które mogą służyć jako fundament do stworzenia french manicure lub być jedynym produktem (poza topem) w stylizacji. Białe bazy są polecane podczas wykonywania manicure z użyciem neonowych kolorów, ponieważ pozwalają na dokładne pokrycie paznokci lakierem i wybicie wszystkich neonów w stylizacji.

Jaka jest odpowiednia baza pod lakier hybrydowy?

Odpowiednia baza do hybryd to podstawa manicure – to już wiemy. Wybór tej najlepszej jest kwestią testowania i dobrania jej pod własną technikę czy preferencje. Poniżej przedstawiamy zastosowania najpopularniejszych rodzajów baz pod lakiery hybrydowe, bo te warto znać.

Klasyczna baza pod hybrydę

Tradycyjna baza po pod lakiery hybrydowe jest transparentna i dość płynna. Sprawdzi się w przypadku paznokci niewymagających i przede wszystkim – niezniszczonych. Klasyczna baza umożliwia aplikację cienkiej warstwy, dzięki czemu można uzyskać naturalny wygląd paznokci. Cienkie warstwy produktów na płytce paznokcia sprawiają, że remover czy aceton zadziała szybciej, pozwalając na łatwiejsze zdjęcie stylizacji.

Baza witaminowa

Bazy z właściwościami pielęgnacyjnymi są często bogate w keratynę i będą najlepszą opcją dla klientek z cienkimi i kruchymi paznokciami. Baza będzie tworzyć barierę ochronną, zabezpieczając płytkę przed łamaniem, rozdwajaniem czy też uszkodzeniami mechanicznymi.

Baza hybrydowa z kolorem

Na popularności zyskują bazy kolorowe, które łączą w sobie funkcje lakieru hybrydowego oraz bazy. Produkty te pozwalają na stworzenie ekspresowego manicure, bo nie wymagają już pokrywania lakierem hybrydowym. Mogą też służyć, jako baza pod kolorowy lakier, podbijając produkt naniesiony na płytkę paznokcia. Wymienialiśmy wyżej białe bazy idealne do neonów, jednak warto wiedzieć, że na rynku dostępne są też inne kolory – bogatą ofertę kolorów wśród baz znaleźć można w produktach marki ReformA – https://reforma-polska.com/sklep/paznokcie/lakiery-hybrydowe/bazy-i-topy-hybrydowe.

Gęsta baza do przedłużania paznokci

Odpowiednia baza do hybryd o gęstej formule pozwoli też na przedłużenie płytki paznokcia, utwardzając ją uprzednio w lampie. Dodatkowo taka baza pozwoli wyrównać i wygładzić paznokcie oraz nadbudować zniszczone paznokcie.

Stosowanie bazy pod lakiery hybrydowe to konieczność, ponieważ zapewni przyczepność lakieru do płytki, ale też przedłuży trwałość stylizacji. W zależności od potrzeb klientki i stanu jej paznokci warto dobrać taką bazę, która podkreśli jakość wykonanego manicure, sprawi, że klientka na długo będzie mogła cieszyć się perfekcyjnie wykonaną stylizacją i ponownie wróci do salonu na kolejną wizytę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x