Ogrody wertykalne – magia zieleni w Twoim mieszkaniu

Ogrodnictwo wertykalne staje się nowym trendem w zagospodarowywaniu przestrzeni. Zarówno tej miejskiej, publicznej, jak i domowej. Ścienne, wertykalne ogrody świetnie prezentują się siedzibach dużych korporacji i w mniejszych biurach, w hotelowych lobby, restauracyjnych salach, a nawet w domowych łazienkach. Mogą stać się częścią niemal każdej przestrzeni. Nie tylko wyglądają imponująco, ale przyczyniają się także do poprawy naszego nastroju. To wszystko dzięki uspokajającej mocy natury i jej zielonego koloru.

Ogrody wertykalne – nowy wymiar natury

Wertykalne ściany zieleni stają się coraz bardziej popularne w dużych ośrodkach miejskich. Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej konieczności rozbudowywania miast i miasteczek sprawia, że projektanci i architekci szukają nowych sposobów na wkomponowanie zieleni w zurbanizowaną przestrzeń. Inspiracją dla nich są żywe pnącza, takie jak bluszcz czy winorośl, które w wielu miejscach naturalnie oplatają elewacje budynków, jednak nowoczesne ogrody nie ograniczają się już jedynie do roślin sadzonych tradycyjnie w ziemi pod naszymi nogami. Hodowla przenosi się na wyższe kondygnacje, a sam trend również do wnętrz.

Pionowe ogrody początkowo stosowane były głównie w nowoczesnych biurowcach, ale obecnie znajdują swoich zwolenników także w niewielkich przestrzeniach mieszkalnych.

Sztuczne kwiaty na Twojej ścianie – czy się sprawdzą?

Co jednak z pomieszczeniami pozbawionymi naturalnego światła lub słabo oświetlonymi? W takich sytuacjach warto wybrać sztuczne zielone ściany. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, zaawansowanej wiedzy z zakresu ogrodnictwa, regularnego podlewania, czy też nawożenia. Sprawdzą się na klatkach schodowych nowoczesnych budynków mieszkalnych, w ciemnych korytarzach i przedpokojach, w łazienkach i kuchniach bez dostępu do słonecznego światła. Wszędzie tam, gdzie nie przetrwają nawet najodporniejsze na zaniedbania rośliny doniczkowe.

Wykonane z najwyższej jakości materiałów idealnie naśladują naturę. Eksponują jej wielobarwne tekstury i żywiołowość roślin w nieskończonej ilości aranżacji i kompozycji, podnosząc walory estetyczne każdego pomieszczenia. Nie straszne im przy tym żadne warunki. Za ich pomocą stworzyć można niepowtarzalne domowe ogrody, skomponowane z najbardziej nawet egzotycznych roślin oraz kwiatów. Zagospodarować nimi całe ściany albo skorzystać z niewielkich zielonych paneli wielkości obrazu. To unikalne produkty tworzone przez najlepszych projektantów i z myślą o każdym wnętrzu. Na niewielkiej przestrzeni potrafią stworzyć namiastkę własnego zielonego zakątka i domową oazę spokoju.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x