Nieinwazyjny lifting – skuteczne zabiegi

Niekorzystne zmiany skórne, takie jak zmarszczki na czole czy pod oczami, wiotkość i utrata dotychczasowego owalu twarzy, to oznaki procesu starzenia. Rozpoczyna się on już w wieku ok. 20 lat, kiedy to włókna kolagenowe zaczynają stopniowo zanikać. Do niedawna jedyną skuteczną metodą odwracania efektów upływu czasu były inwazyjne liftingi polegające na mechanicznym naciągnięciu skóry. Obecnie medycyna estetyczna dysponuje nowoczesnymi metodami pracy, które umożliwiają wykonywanie zabiegów anti-aging bez użycia skalpela. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj poniższy artykuł!

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym – wampirzy lifting

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lifting twarzy i innych części ciała jest wykonywany wieloma różnymi metodami. Wybór konkretnej procedury jest uzależniony od potrzeb i preferencji pacjenta. Nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi są wyjątkowo skuteczne, a przy tym nie wymagają rekonwalescencji, dlatego też ich popularność z roku na rok coraz bardziej rośnie.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów anti-aging jest mezoterapia igłowa przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Ponieważ materiał do iniekcji jest pozyskiwany z krwi obwodowej pacjenta, procedurę tę niekiedy nazywa się wampirzym liftingiem. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki macierzyste i tzw. czynniki wzrostu. Wprowadzenie preparatu pod skórę (w pożądanym miejscu zabiegowym) sprawia, że tkanki zaczynają podejmować procesy regeneracyjne. Między innymi następuje szybka, wielokrotna wymiana naskórka, a także dogłębne odżywienie komórek. W rezultacie obserwujemy spłycenie doliny łez, zmniejszenie widoczności blizn czy usunięcie przebarwień. Wampirzy lifting pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, w efekcie czego dochodzi do zwiększenia napięcia skóry (m.in. znikają zmarszczki pod oczami i wokół oczu, a także zmarszczki na czole). Zabieg trwa od 20 do 60 minut, zalecane jest przeprowadzenie 3 lub 4 serii.

HIFU – usuwanie zmarszczek za pomocą ultradźwięków

Zabiegi HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) wykazują wysoką skuteczność, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Metoda ta jest innowacyjna i bezpieczna, a przy tym bezbolesna. Procedura polega na przesuwaniu po skórze specjalnej głowicy, emitującej ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Wywołane w ten sposób kontrolowane podgrzewanie tkanek pociąga za sobą efekt miejscowej koagulacji białka, a w konsekwencji – resyntezy kolagenu. Rezultatem tego procesu jest trwałe wzmocnienie, zagęszczenie oraz obkurczenie skóry i powięzi, co daje natychmiastowy efekt wizualny. Skóra nabiera elastyczności i jest wyraźnie ujędrniona, następuje poprawa owalu twarzy, uniesienie opadających powiek i widoczna na pierwszy rzut oka redukcja zmarszczek. Zabieg trwa 30-40 minut, można go wykonywać na obszarze twarzy, szyi i dekoltu.

Laserowe zabiegi anti-aging

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy nieinwazyjny lifting twarzy i ciała można również wykonać metodą laserową, przy użyciu innowacyjnego urządzenia medycznego Cutera Genesis V. Emituje ono wiązki świetlne o dwóch długościach (532 nm i 1064 nm), dzięki czemu może oddziaływać zarówno do płycej, jak i głębiej położone tkanki. Laser Cutera Genesis V stosuje się do usuwania wielu niekorzystnych zmian skórnych: rumienia, przebarwień, blizn czy drobnych zmarszczek.

Zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie od kilku do kilkunastu sesji laseroterapii w 2- lub 3-tygodniowych odstępach czasowych. Wiele zależy tu od zdiagnozowanego podłoża problemów dermatologicznych pacjenta. Mogą one mieć związek m.in. z gospodarką hormonalną, obciążeniami genetycznymi lub nadmierną ekspozycją na słońce.

Warto podkreślić, że zabiegi z wykorzystaniem lasera Cutera Genesis V są skuteczne i bezpieczne. Nie wymagają znieczulenia, a pacjent nie odczuwa bólu lub dyskomfortu – podczas pracy urządzenia na skórę kierowane są kojące podmuchy chłodnego powietrza. Laseroterapia nie wymaga rekonwalescencji. Po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej można bez przeszkód powrócić do swoich codziennych zajęć.

Masz pytania? Skontaktuj się z Skontaktuj się z BieńkowscyClinic!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x