Farby do włosów – profesjonalna koloryzacja

Farbowanie włosów polega na nadaniu pasmom zupełnie nowego, trwałego koloru. W zależności od koloru naszych włosów jesteśmy w stanie uzyskać różny efekt koloryzacji. Rezultat, jaki osiągniemy, zależy również od kondycji naszych włosów i od tego, czy farbujemy włosy pierwszy raz, czy robimy to regularnie.

Włosy, które są suche i zniszczone są bardziej podatne na koloryzację od włosów zdrowych. Wynika to z faktu, że zniszczony włos ma rozchylone łuski włosa, które mocniej chwytają pigment zawarty w farbach. Należy również pamiętać, że nie jesteśmy w stanie od razu osiągnąć niektórych kolorów na włosach. O ile koloryzacja włosów jasnych nie przysparza zazwyczaj problemów, tak włosy ciemne nie rozjaśnią się bez użycia odpowiedniego rozjaśniacza.

Rodzaje farb do włosów

Rynek produktów do koloryzacji włosów aż pęka w szwach, oferując coraz to nowsze kosmetyki koloryzujące. Chcąc zmienić wygląd swojej fryzury, możemy zdecydować się na koloryzację trwałą lub utrzymującą się przez kilka myć. Farby dostępne są w postaci kremów, pianek lub w saszetkach, czyli tzw. szamponetki. Szamponetki są dobrym wyborem, jeśli chcemy zmienić kolor włosów tylko na chwilę. Farbują włosy mniej skutecznie niż trwałe farby do włosów i są w stanie zmienić kolor włosów tylko o jeden ton.

Posiadają również ogromną wadę, jaką jest nierównomierne wypłukiwanie koloru. W efekcie na naszych włosach mogą powstać nieestetyczne plamy, które później bardzo ciężko zakryć. Decydując się na zmianę swojego wyglądu i odświeżenie fryzury, zdecydowanie rozważniejsze jest użycie trwałej farby do włosów. Farba dobrej jakości, użyta według instrukcji producenta da spektakularny i trwały efekt, jak po wyjściu z salonu.

Farba drogeryjna a profesjonalna – różnice

Aby farba nie uszkodziła struktury naszego włosa, musi być bardzo dobrej jakości. Farba zakupiona w sklepie fryzjerskim będzie znacznie lepszym wyborem niż farba kupiona w drogerii czy markecie. Profesjonalne farby do włosów ze sklepu trena.pl zawierają składniki ochronne i pielęgnacyjne. Włosy po użyciu farby profesjonalnej uzyskują piękny, nasycony kolor, który ciężko uzyskać farbami drogeryjnymi. Profesjonalne farby do włosów na swoich opakowaniach mają szczegółowo oznaczony kolor i jego podton oraz posiadają zdecydowanie większą gamę kolorystyczną od farb z drogerii.

Profesjonalna farba posiada w składzie oksydant najlepszej jakości, który w przeciwieństwie do drogeryjnego, pozwala na bezpieczną koloryzację bez obawy o osłabienie włosa. Warto również wspomnieć o cenie profesjonalnej farby, która pomimo lepszych właściwości i trwalszego efektu, nie odbiega znacząco od drogeryjnych. Dobra, profesjonalna farba wcale nie kosztuje majątku. W drogeriach za średnią jakość i drażniące składniki musimy zapłacić niejednokrotnie dwu krotność ceny farby profesjonalnej!

Zalety farbowania włosów w domu

Farbowanie włosów w domu to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą obciążać domowego budżetu. Wizyta u fryzjera potrafi mocno nadszarpnąć nasz portfel, chociaż efekt wcale nie musi spełniać naszych oczekiwań. Farbowanie w domu nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio przygotować swoje włosy, by były dokładnie oczyszczone z kosmetyków stylizacyjnych jak olejek na końcówki, lakier czy pianka. Mogą one blokować chwytanie pigmentu przez włos a w efekcie spowodować plamy.
Do każdej farby dołączona jest instrukcja producenta, który w klarowny sposób opisuje każdy krok farbowania włosów oraz czas, po jakim farbę należy zmyć. Decydując się na farbowanie w domowym zaciszu, szczególnie robiąc to pierwszy raz, warto poprosić kogoś o pomoc. Osoba ta pomoże zafarbować mniej dostępne dla nas partie włosów, np. tył co gwarantuje równomierne rozłożenie farby. Gdy dojdziemy do wprawy, będziemy w stanie prawidłowo i w szybki sposób samodzielnie wykonywać koloryzację.

Jak dbać o włosy po farbowaniu?

By włosy po farbowaniu profesjonalną farbą na długo zachowały swój blask i kolor, nie musimy kupować drogich kosmetyków pielęgnacyjnych. Wystarczy dbać o prawidłowe mycie włosów szamponem bez drażniących składników, które mogą szybciej wypłukiwać kolor. Szczególnie należy unikać szamponów przeciwłupieżowych. Niestety utarł się mit, że farbowanie powoduje wypadanie włosów. Takie zjawisko może mieć miejsce, jeżeli farbowanie przebiega w niewłaściwy sposób i jest wykonywane złej jakości farbą. Włosy po koloryzacji, tak jak i z resztą włosy naturalne, należy traktować odżywkami bogatymi w cenne oleje, wyciągi roślinne i kompleksy witamin. Polecamy zabezpieczać końce włosów kosmetykami ochronnymi, które zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. Podczas stylizacji prostownicą czy lokówką należy zawsze zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą. Wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji włosów w najlepszych cenach znajdziesz w sklepie trena.pl.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x