Co można robić zimą w okolicach hotelu Focus w Łodzi?

Wyjazd zimą do hotelu zlokalizowanego w mieście nie musi ograniczać się wyłącznie do spędzania czasu w przytulnym zaciszu hotelowego pokoju. Zwłaszcza, gdy jest to hotel w mieście Łodzi.

Każdy kto przyjedzie zimową porą do Łodzi znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do rozrywki lub relaksu, a zawsze życzliwy Personel recepcji hotelu Focus z przyjemnością wskaże jak tam trafić.

Stolica polskiego filmu

Hotel Focus Łódź zlokalizowany jest w zabytkowym budynku fabryki Kindermanna. Obiekt sąsiaduje z terenem po dawnej największej w Polsce Wytwórni Filmów Fabularnych, gdzie aktualnie mieści się klub Wytwórnia i często odbywają się koncerty muzyczne oraz inne artystyczne wydarzenia na żywo. Na turystów spragnionych jeszcze większych filmowych wrażeń czeka Łódzkie Centrum Filmowe, gdzie mieści się największy w Polsce magazyn rekwizytów i kostiumów filmowych. Na zimowy spacer można wybrać się do położonego w pobliżu hotelu Focus Łódź parku im. Poniatowskiego. W nim znajdziemy również muszlę koncertową i stary cmentarz żołnierzy radzieckich.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Inną atrakcją dla osób ceniących aktywność fizyczną na świeżym powietrzu może być park na Zdrowiu, który jest największym łódzkim terenem zielonym i jednym z największych w Europie, o łącznej powierzchni ok. 187 ha. Jest on bardziej oddalony od hotelu niż inny park – Poniatowskiego, ale z łatwością można dojechać w to miejsce komunikacją miejską czy też samochodem. Park na Zdrowiu obfituje w wiele atrakcji, a oprócz tego w jego sąsiedztwie znajduje się Łódzkie ZOO z nowoczesnym Orientarium oraz Palmiarnia, gdzie można znaleźć trochę zielonej gorącej egzotyki zimą.

Po mroźnym spacerze ogrzać się będzie można w hotelowej saunie, pograć w bilard a następnie delektować się smakiem aromatycznej herbaty serwowanej przez restaurację hotelu Focus Łódź.

Zima w centrum Łodzi

Dla gości którzy chcieliby skorzystać z innej formy spędzania wolnego czasu czeka także łódzka Manufaktura. Tam oprócz Muzeum sztuki ms2, Muzeum Fabryki i Experymentarium, można wybrać się do Stratosfery na ściankę wspinaczkową lub do kręgielni. Zimową porą na rynku Manufaktury można miło spędzić czas jeżdżąc na łyżwach, na specjalnie przygotowanym lodowisku przy dużej ozdobionej choince. Tuż obok znajduje się zabytkowy pałac Poznańskich, a w nim Muzeum Miasta Łodzi.
Stamtąd już prosta droga na ulicę Piotrkowską, najbardziej znaną polską ulicę na świecie.

Prawdziwy klimat świąt będzie można poczuć na ul. Piotrkowskiej i pasażu Schillera. Piotrkowska rozbłyśnie bożonarodzeniowymi ozdobami oraz lampkami. Ulica zapełni się zapachami świątecznych potraw, gorącej czekolady i innych specjałów proponowanych na jarmarku bożonarodzeniowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x