Jak dobrać rozmiar buta w sklepie internetowym?

Jedni wybierają jedną parę butów, która posłuży im na długi czas, a inny kochają mieć wiele różnych par, które mogą dobierać do własnych kreacji. Niezależnie, czy stawiamy głównie na praktyczność, czy na estetykę, zawsze potrzebujemy butów. Dziś ich zakupu dokonuje się bardzo często przez internet, co łączy się jednak z trudem dobrania odpowiedniego rozmiaru. Podpowiadamy, jak to zrobić i pokazujemy, że nie musi to być tak skomplikowane.

Początek wyboru, czyli jak zmierzyć stopę?

Zakupy internetowe dostarczają nam niezliczonej ilości modeli obuwia, które możemy nawet personalizować, jeśli tylko tego zapragniemy. Wszystkie te możliwości jednak na nic się nie zdadzą, jeśli nie wybierzemy odpowiedniego rozmiaru buta. Jak tego dokonać?

Na początku trzeba zacząć od tego, co już mamy, a w tym przypadku będzie to nasza stopa. Musimy ją po prostu zmierzyć. Jak się do tego zabrać? Aby obuwie pasowało, będzie potrzebna nam duża kartka papieru i coś do pisania – najlepiej ołówek. Stajemy na kartce papieru, a następnie jak najdokładniej obrysowujemy obie stopy. Później musimy poszukać linijki lub innej miarki, która posłuż nam do zmierzenia prostej linii od środkowego punktu pięty do najdłuższego palca. Jeśli stopy różnią się długością, lepiej zapisać ten rozmiar, który jest większy.

Warto pamiętać, że stopę powinno się mierzyć w godzinach popołudniowych, a nawet i wieczornych. Dlaczego tak? Z rana stopy są po prostu smuklejsze, gdyż nie staliśmy na nich przez tych kilka godzin snu. Różnica może być na tyle znacząca, że zmierzony rano rozmiar będzie na nas za mały pod koniec dnia.

Jeśli już mamy wszystko gotowe, przechodzimy do kolejnej części – dopasowane buty damskie, jak i buty męskie stoją już tylko o krok przed nami.

Długość stopy, a rozmiar buta – jak je dopasować?

Mogłoby się wydawać, że mając już długość stopy, wszystko pójdzie sprawnie i prosto. Tak i nie. Każdy sklep internetowy z butami będzie posiadał w swoim zanadrzu tabelkę, która będzie zestawiać ze sobą numer buta, jak i długość wkładki. Wystarczy teraz tylko porównać to ze swoimi wynikami i po sprawie, prawda?

Właśnie tutaj tkwi haczyk. Każda firma ma delikatnie inne tabelki, co sprawia, że nie zawsze ten sam numer będzie się sprawdzał. Zarówno obuwie damskie, jak i obuwie męskie działa na takiej samej zasadzie. Warto więc za każdym razem sprawdzać tabelkę przypisaną danemu modelowi, aby potem nie być zaskoczonym.

Została jeszcze jedna drobnostka. Zanim przejdziemy do zakupu, należy dodać sobie około pół centymetra zapasu, bo nie chcemy, aby buty nas ugniatały. I to tyle. Możemy się już cieszyć nowymi, dopasowanymi i kupionymi w pełni przez internet butami.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x