Zima w Sopocie

Jeśli planujecie wyjazd na weekend lub też na dłuższy odpoczynek nad polskim morzem zimą, a nie lubicie się nudzić, to idealnym miejscem na to jest Trójmiasto, a w szczególności Sopot.

Sopot to idealnie miejsce na wypoczynek i odkrywanie czegoś nowego o każdej porze roku, a Trójmiasto z jego bogatymi atrakcjami na pewno sprawia, że można wracać tu wielokrotnie, także zimą!

Sopocki kurort

Nie ważne czy zimą czy latem, Trójmiasto zachęca do zwiedzania, odpoczywania i rekreacji. Przyjeżdżając do Sopotu, na pewno warto wybrać Focus Hotel Premium Sopot, który jest zlokalizowany w sercu festiwalowej stolicy Polski. Jest to komfortowy obiekt położony tak, że nie potrzeba używać auta, aby zwiedzić ciekawe miejsca którymi Sopot może się pochwalić. Sopot to przede wszystkim kurort uzdrowiskowy, za sprawą źródła wody solankowej. Można skorzystać tu z leczniczej kąpieli i inhalacji w basenie Pomorskiego Centrum Reumatologii lub też spróbować wody solankowej w Pijalni Wód Solankowych, tuż przy plaży w Domu Zdrojowym.

Najpopularniejsze miejsca w Sopocie

Oczywiście nieodłącznym elementem Sopotu, Trójmiasta i polskiego wybrzeża jest najdłuższe nad morzem Bałtyckim drewniane Molo mające 511,5 m długości. Zimą obok Mola uruchamiane jest odkryte lodowisko, na którym można poszaleć na wypożyczonych na miejscu łyżwach. Schodząc z mola mamy piękną plażę ciągnącą się wzdłuż Trójmiasta, z pięknym widokiem na linie brzegową oraz klif w Gdyni. Tuż przy molo możemy również wejść na 30-metrową latarnię morską z której rozciąga się piękny widok na zatokę Gdańską, Sopot a przy dobrej pogodzie widać półwysep Helski.

Kolejnym turystycznym elementem Sopotu jest tzw. „Monciak”, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino, która skupia całe zimowe życie, ciągnąc się od samego Hotelu Focus Premium Sopot, aż do plaży. Jest to centrum rozrywki przypominające klimatem europejskie kurorty nadmorskie. Skupione są tu restauracje, kafejki, dyskoteki , kluby nocne, sklepy oraz budowla kojarząca się tylko z Sopotem – wyglądający jakby się przewracał „Krzywy Domek” z którym turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo piękne świąteczno-zimowe dekoracje ulicy, wraz z licznymi iluminacjami, powodują niezwykły, niezapomniany klimat tego miejsca.

Pływanie i zimowe sporty

Jeśli chcemy odetchnąć w basenach czy saunach, Sopot oferuje również Aqua Park. To idealne miejsce na zimowy relaks, gdzie znajduje się basen na otwartym powietrzu z gorącą wodą. Dla osób lubiących morsować, z sauny można również skorzystać na plaży. „Saunspot” przy zejściu na plaże nr 15 zaprasza do morsowania i relaksu w saunie na samej plaży z widokiem na morze.
Zimą warto odwiedzić Łysą Górę Sopot – centrum zimowego Sopotu, gdzie można pojeździć na nartach, snowboardzie czy sankach. Szukając sportowych wrażeń związanych z jazdą konno, niedaleko hotelu Focus znajduje się Sopocki Hipodrom słynący z corocznych imprez i wyścigów konnych.

SKM-ką z Sopotu po kulturę

Chcąc poruszać się po trójmieście warto skorzystać z dworca pkp oddalonego od Focus Hotel Premium Sopot jedyne 10 minut spacerem. Korzystając z trójmiejskiej SKM-ki (szybka kolej miejska), całe Trójmiasto jest na wyciągnięcie ręki – SKM-ka zawiezie nas bezpośrednio do centrum Gdańska czy Gdyni i oszczędzi nam problemów z parkowaniem auta.

Dla osób szukających w Sopocie trochę sztuki i kultury swoją ofertę prezentują Teatry – Kameralny, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Teatr Wybrzeże-Scena Kameralna oraz galerie sztuki, takie jak Państwowa Galeria Sztuki, Sopocka Galeria Sztuki oraz Sopocki Dom Aukcyjny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x