Poznań poleca się na zimę!

Stolica Wielkopolski zimą nie pustoszeje – i słusznie, bo zimową porą również czeka tu na odwiedzających mnóstwo atrakcji, a poznański hotel Focus znajduje się w świetnej lokalizacji, mając w niedalekiej odległości kilka najbardziej znanych rozrywek.

Tradycyjne jarmarki

Stare miasto, najbardziej turystyczny z punktów na mapie, warto odwiedzić szczególnie w grudniu. Jarmark bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie – na Placu Wolności, połączony z kiermaszem na Starym Rynku, pozwala wejść w iście świąteczny nastrój, spróbować lokalnych przysmaków, napić się grzanego wina czy podziwiać panoramę rozświetlonego miasta z młyńskiego koła. Piękne widoki gwarantowane! W tym roku, ze względu na remonty w centrum miasta, po raz pierwszy Betlejem organizowane będzie w trzech lokalizacjach: na Placu Wolności (w samym centrum miasta), w Parku Kasprowicza przy Arenie Poznańskiej oraz na świeżo odrestaurowanym Rynku Łazarskim, co daje również świetną możliwość na zwiedzenie mniej turystycznych dzielnic miasta. W Poznaniu warto zostać dłużej, dlatego koniecznie zarezerwuj pokój w Focus  Hotel Poznań z widokiem na panoramę miasta!

Lodowe dzieła sztuki

Cyklicznie organizowane są także różne wydarzenia. Jedno z najpopularniejszych, Poznań Ice Festival, organizowany na Starym Rynku, gromadzi rzesze publiczności. Podczas trzech dni trwania festiwalu artyści z różnych stron świata przygotowują rzeźby z ogromnych brył lodowych, a oglądający mają okazję uczestniczyć w tym niezwykłym procesie tworzenia lodowych dzieł sztuki na żywo. Sponsorem festiwalu jest firma Stihl i to sprzętu tej marki używają uczestnicy zawodów. Gotowe rzeźby można późnej podziwiać na płycie głównej rynku.

Spacer z ciepłą kawą

Z hotelu Focus warto wybrać się na spacer Wartostradą – specjalną ścieżką rekreacyjną, biegnącą wzdłuż Warty, nad którą położony jest nasz hotel. Idąc nieco dalej docieramy na Ostrów Tumski, gdzie zlokalizowana jest katedra. Pięknie udekorowany, klimatyczny Ostrów wiedzie dalej na Śródkę – jedną z ładniejszych dzielnic Poznania, niewielką, urokliwą, z mnóstwem małych knajpek i innych zakątków. Na spacer polecamy naszą kawę na wynos – z ciepłym napojem w kubeczku, zimno niestraszne i można śmiało odkrywać poznańskie trasy.

Atrakcje na Malcie

Jezioro Malta, położone blisko hotelu, również zimą jest piękne. Oprócz spaceru wokół, można spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach – zaprasza lodowisko Maltanka, tuż nad brzegiem jeziora. Zmarzniętym i spragnionym ciepła niezmiennie polecamy Termy Maltańskie – jeden z największych kompleksów aquaparków w Polsce. Oprócz klasycznych basenów, Termy oferują sauny czy strefę tropikalną. Wszelkie zmarzluchy na pewno znajdą więc coś dla siebie. Nieco dalej poszaleć mogą amatorzy sportów zimowych. Z drugiej strony jeziora skorzystać można z oferty Malta Ski. Na Gości czeka stok narciarski, gdzie można poszusować na nartach czy snowboardzie, podszkolić umiejętności pod okiem instruktora czy nauczyć się jeździć na nartach od zera.

Warto zajrzeć również do Kościoła Franciszkanów przy Placu Bernardyńskim, gdzie od 1954 roku kontynuowana jest tradycja budowania Żłóbka Bożonarodzeniowego, największej tego typu konstrukcji pod dachem w całej Europie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x