Co robić zimą w Szczecinie?

Szczecin to historyczna stolica Księstwa Pomorskiego oraz obecna stolica województwa zachodniopomorskiego. Miasto położone w północno – zachodniej części Polski urzeka turystów zabytkową i monumentalną zabudową oraz zielenią.

Gwiaździsty układ ulic przypomina podróżnikom stolicę Francji i nie bez przyczyny Szczecin nazywany jest „Paryżem Północy”. Dlatego też niezależnie od dnia czy pory roku miasto jest w stanie zapewnić zwiedzającym wiele atrakcji oraz zaskoczyć swoim bogactwem architektonicznym i przyrodniczym.

Dwa wyjątkowe hotele w Szczecinie

Sieć Hoteli Focus posiada tutaj dwa wspaniałe lecz zupełnie różniące się od siebie obiekty. Nowy, wykwintny na najwyższym poziomie – czterogwiazdkowy Grand Focus umiejscowiony w centrum, przy samym Dworcu Głównym, oraz trzygwiazdkowy przytulny Focus Hotel, mający już trochę dłuższą historię. Znajduje się on w zabytkowej, ale również centralnej części Szczecina.
W tym krótkim przewodniku, pokażemy Państwu czym można zająć swój wolny czas zimową porą w tym pięknym mieście. O to czy będziemy się nudzić, nie trzeba się wcale martwić, ponieważ niezależnie od tego czy lubimy spędzać czas aktywnie czy jesteśmy koneserami sztuki, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zabytki i zimowe spacery

Przebywając w hotelu Focus na Małopolskiej, warto zacząć od zwiedzania Wałów Chrobrego. Jest to 500-metrowy taras widokowy zbudowany w latach 1901-1921. Można zobaczyć stamtąd cudowną panoramę Szczecina z malowniczą zabudową wzdłuż Odry. Dodatkowo znajdują się tutaj zabytkowe budowle, tj. Muzeum Narodowe oraz Urząd Wojewódzki. U stóp Wałów znajduje się piękna fontanna, która świetnie komponuje się z krajobrazem i całokształt jest niewątpliwie wizytówką Szczecina.
Następnie warto udać się w stronę Zamku Książąt Pomorskich, który również znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Hoteli Focus oraz Grand Focus. W przeszłości był on rezydencją Gryfitów – dynastii panującej w Księstwie Pomorskim.

U stóp zamku znajduje się Podzamcze, urokliwe stare miasto które mimo ogromnych zniszczeń jakich doznało podczas II wojny światowej, potrafi zachwycić turystów. Obowiązkowo trzeba je zobaczyć będąc w Szczecnie! Przebywając w „Paryżu Północy” koniecznie zobaczyć trzeba również Jezioro Szmaragdowe oraz Park Kasprowicza. Są to idealne miejsca na zimowe spacery.

Jezioro Szmaragdowe to sztuczne jezioro położone na obszarze Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Nazwę swą zawdzięcza charakterystycznemu zabarwieniu wody. Dokoła niego znajduje się szlak turystyczny zwieńczony punktem widokowym, z którego ujrzeć możemy zapierającą dech w piersiach panoramę Szczecina.

Z kolei Park Kasprowicza to malowniczy park idealny na dłuższy spacer z kubkiem gorącej czekolady. Znajduje się w nim wiele ciekawych miejsc, takich jak: Pomnik Czynu Polaków, Teatr Letni czy Jezioro Rusałka, nad którym czas uwielbiają spędzać zakochani.

Zimowe sporty i kultura

Dla szukających wrażeń warto polecić lodowiska na „Arkonce” czy też „Szczecińskiej Gubałówce”, która zarazem jest jedynym kompleksem sportów zimowych w województwie Zachodniopomorskim. W swojej ofercie ma dwa stoki narciarskie – o długości 280 oraz 360 m.

Koneserów sztuki przyciągnie z pewnością Filharmonia. W 2015 roku budynek otrzymał nagrodę „Mies van der Rohe Award”, najważniejszą nagrodę architektoniczną Europy. Koncerty muzyki klasycznej, współczesnej czy liczne wystawy dzieł sztuki przyciągają zróżnicowaną grupę odbiorców.

Oprócz Filharmonii, wieczorami można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w innych miejscach, tj. Netto Arena czy różnorodnych klubach, w których regularnie odbywają się występy stand-up, koncerty i inne wydarzenia.

Tradycyjny jarmark również w Szczecinie

Myśląc o zimie nie możemy zapomnieć również o corocznym Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Nie zabraknie tam przede wszystkim lokalnych przedsiębiorców prezentujących swoje produkty w przystrojonych świątecznie drewnianych domkach. Odwiedzający będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony prezent pod choinkę czy też napić się ciepłej czekolady lub grzanego wina. Będą też czekać piękne ozdoby, świąteczne piosenki rozbrzmiewające z radiowęzła, karuzela wenecka, choinki oraz spotkania ze Świętym Mikołajem.

Mamy nadzieję, że odwiedzicie Nas w tym pięknym okresie zimowym, a czas spędzony w Szczecinie oraz Focus Hotels zapamiętacie na długo!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x