Świąteczne inspiracje w galeriach handlowych

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Ten wyjątkowy czas wymaga odpowiedniego przygotowania – dotyczy to nie tylko kupna prezentów, ale także odpowiedniego udekorowania domu. W galeriach handlowych na miłośników świąt czekają rozmaite inspiracje, które pozwolą na stworzenie stylowej przestrzeni, wprowadzającej w świąteczny nastrój.

Odważne i eleganckie kolory w świątecznym wydaniu

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz czas, który poprzedza to wydarzenie, zachęca nas do tworzenia ciekawych dekoracji i dbania o wyjątkowy klimat w naszych domach. Na zewnątrz pojawiają się kolorowe lampki, girlandy oraz instalacje z lampek LED, a we wnętrzach nie brakuje dekoracji, które podkreślają wyjątkowy nastrój w tym okresie w roku. Ceramiczne ozdoby w świątecznym stylu, wieńce i stroiki wykonane ze sztucznego lub żywego świerku, a także lampiony, świece oraz obrusy, poduszki czy nawet zasłony – warto zadbać, aby świąteczny klimat był wyczuwalny od progu!

W galeriach handlowych, takich jak na przykład galeria handlowa Posnania, można znaleźć mnóstwo inspiracji świątecznych. Natchnienie mogą przynieść zarówno dekoracje na szerokich korytarzach centrum handlowego, jak i wystawy sklepowe. Butiki wnętrzarskie w tym roku zachęcają do tego, aby święta były eleganckie, ale z odrobiną szaleństwa w postaci wyrazistych kolorów. Jak co roku w okresie świąt sprawdzi się butelkowa zieleń, intensywna czerwień, ale nie tylko. Modna będzie również grafitowa szarość, intensywny fiolet, ciemny turkus czy elegancki granat.

Nowocześnie i z połyskiem albo w stylu vintage

Dekoracje świąteczne warto dopasować do stylu, w jakim urządzona jest przestrzeń oraz do naszych preferencji. W nadchodzące święta najlepiej postawić na nowoczesne dekoracje z metalicznym połyskiem – sprawdzą się one w prostych wnętrzach o modernistycznym stylu i będą na pewno przyciągać wzrok z daleka. Do wnętrz bardziej klasycznych i mniej minimalistycznych na pewno pasować będą świąteczne bombki, świeczniki czy obrusy w stylu vintage. Takie dekoracje świetnie podkreślają podniosłość świąt i ich wyjątkową rangę.

Pamiętaj, że część dekoracji warto kupić gotowe w sklepach i butikach z artykułami wyposażenia wnętrz i dekoracjami. Niektóre jednak warto przygotować samodzielnie, wykorzystując dostępne w sklepach elementy. Sprawdzą się zarówno te naturalne, na przykład gałązki świerku, czy szyszki, jak i sztuczne, gotowe ozdoby, które zostały przystrojone tak, aby wprowadzały do domu zimową i świąteczną aurę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x