Czy wygoda stroju narciarskiego może iść w parze z jego wizualną atrakcyjnością? Poznaj markę Sportalm!

Jeśli stroje sportowe a ubrania narciarskie w szczególności kojarzą Ci się wyłącznie z bardzo zachowawczymi i przewidywalnymi kolorami bez szczególnego rodzaju ozdób i dodatków, to czas wyprowadzić cię z błędu. Dzisiaj coraz częściej od marek narciarskich możesz oczekiwać udanego połączenia funkcjonalności, wygody i niebanalnego designu.

Od czego zacząć?

Na początek ocenie propozycji w sklepie z odzieżą narciarską zawsze powinna podlegać funkcjonalność stroju. Pod uwagę w przypadku narciarzy wziąć należy przede wszystkim wodooporność. Liczy się jednak nie tylko napór wody z zewnątrz, jaki jest w stanie wytrzymać materiał, lecz także drobne z pozoru rozwiązania, które chronią przed dostawaniem się wilgoci pod ubranie. Równie istotne może się więc okazać zarówno zastosowanie membrany, jak i wodoszczelnych zamków czy też płaskich, klejonych szwów. Kolejny istotny element, który często niedoświadczeni narciarze lekceważą, a ma on naprawdę kapitalne znaczenie dla twojego komfortu, to oddychalność materiału. Od kurtki czy spodni musisz oczekiwać określonego poziomu paroprzepuszczalności i zdolności odprowadzania wilgoci na zewnątrz.

Chodzi o to, aby pot, który siłą rzeczy pojawia się przy intensywnym wysiłku fizycznym, nie płynął po skórze, czyniąc ją mokrą i narażając organizm na wychłodzenie, ale został odprowadzony na zewnątrz. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania komfortu termicznego, ochrony tak przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Warto zwrócić uwagę na ochronę przed wiatrem, a także zabezpieczenie tych części ciała, które są szczególnie narażone na wychłodzenie.

Wygoda przede wszystkim

Marki takie jak Sportalm, Rossignol oraz inni doświadczeni producenci odzieży narciarskiej bardzo dużą uwagę przywiązują do komfortu jazdy. Kurtki szyte są z uwzględnieniem specyfiki męskiej i damskiej sylwetki, mają prosty, zapewniający swobodę ruchu krój. W końcu wyposażone są także w szereg elementów, które ułatwiają utrzymanie kurtki na miejscu – właściwie rozlokowane ściągacze, przeszycia itp. To wszystko także ma niemały wpływ na to, jak czujesz się na stoku. Oglądając kurtkę, warto także przyjrzeć się, jak ma rozlokowane kieszenie.

Odważne kreacje odzieżowe od Sportalm są już dostępne na: https://sportowybutik.pl/collections/sportalm

Nowoczesny, odważny design

Od odzieży narciarskiej masz prawo oczekiwać, że będzie nie tylko wyjątkowo funkcjonalna, ale przy tym wszystkim ładna, ciekawa wizualnie, atrakcyjna estetycznie. Współczesne marki coraz częściej na tę potrzebę odpowiadają. Inspiracja alpejskimi miasteczkami w połączeniu z trendami high fashion daje niejednokrotnie asbolutnie obłędne efekty.

Marki takie jak Sportalm z nowoczesnego designu odzieży sportowej uczyniły swój znak rozpoznawczy, odpowiadając na potrzeby klientek, które na stoku chcą się czuć nie tylko wygodnie, ale również modnie. Możliwości stylizacyjnych jest wiele – od delikatnych aplikacji, naszywek, dodatków, lampasów po multikolorowe lub fluoresencyjne projekty.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
2 lat temu

Moda sportowa świetnie się rozwija! Kiedyś tylko workowate dresy, teraz kolorowe i stylowe ubrania dopasowane do każdej dyscypliny: oby tak dalej! W końcu można uprawiać sport w dopracowanych i ładnych ubraniach

1
0
Would love your thoughts, please comment.x