Znaczenie pierścionków na poszczególnych palcach

Według symboliki, pierścionki zakładane na mały palec przez mężczyzn informowały o jego statusie cywilnym – a konkretniej o tym, że jest żonaty. Dziś tę funkcję przejęła obrączka, która – noszona na małym palcu, może przekazywać informację o przynależności do grupy przestępczej. Niegdyś bowiem pierścionki na małych palcach nosili właśnie mężczyźni powiązani ze światem mafii.

Na małym palcu lewej ręki powinno się nosić sygnety, co ma symbolizować przywiązanie do rodziny i jej wysoki status społeczny. Ponownie, ma to większe znaczenie wśród mężczyzn. W przypadku kobiet, noszenie pierścionka w tym miejscu nie ma większego znaczenia symbolicznego, ale jest to ciekawy dodatek do codziennej stylizacji. Jeśli więc szukasz unikalnej ozdoby, znajdziesz ją w sklepie Tous.

Jeśli chodzi o prawą dłoń, znaczenie jest niemal identyczne, jednak w tym przypadku biżuteria częściej ma funkcję ozdobną. Symbolicznie pierścionek na tym palcu oznaczać może też wysoki status zawodowy lub być symbolem ukończenia studiów.

Kiedy nosić pierścionek na palcu serdecznym – co oznacza?

Znaczenie pierścionków na palcach dotyczy też tych zakładanych na palec serdeczny. W przypadku lewej dłoni stają się symbolem obietnicy i przyrzeczenia. Właśnie dlatego palec ten został „zarezerwowany” na obrączki ślubne i pierścionki zaręczynowe. Są jednak kraje, takie jak Niemcy czy Rosja, w których obrączki noszone są na prawej dłoni.

Co oznacza pierścionek na środkowym palcu?

Zarówno w przypadku lewej, jak i prawej dłoni, noszenie pierścionka na środkowym palcu symbolizuje chęć osiągnięcia równowagi oraz spokoju, a także zyskanie pewności siebie. To ciekawa metoda na to, by przypominać samemu sobie o własnej sile. Ilekroć spojrzysz na pierścionek, możesz wykonać afirmację i w ten sposób umacniać swoją wiarę w siebie.

Pierścionki na palec wskazujący – co oznaczają?

Pierścionki na palec wskazujący stanowiły niegdyś o wysokim statusie społecznym. Dziś jednak ta część dłoni jest przede wszystkim świetnym miejscem na wyeksponowanie pięknej biżuterii oraz opowiedzenie o swoim charakterze. W chiromancji (czyli sztuce wróżenia z dłoni), palec ten ma odpowiadać za pewność siebie oraz reprezentować ambicję i duchowość. Często swoje pierścienie nosili na nim wysoko postawieni duchowni. Według mistyków na palcu wskazującym najlepiej nosić kamienie szlachetne takie jak ametyst czy topaz.

Jakie znaczenie mają pierścionki na kciuk?

Pierścionki na kciuk symbolizują chęć przyciągania dobrego zdrowia i witalności. Noszenie biżuterii na tym palcu jest też uważane za symbol LGBT, zwłaszcza wśród kobiet. To też znak otwartości oraz odwagi.

Niezależnie od tego, czy znaczenia symboliczne oraz mistyczne są dla Ciebie bardzo ważne, czy po prostu uwielbiasz biżuterię, możesz nosić ją tak, jak uważasz za słuszne. Pamiętaj bowiem, że konkretne znaczenie w największej mierze nadasz jej Ty sam!

Artykuł sponsorowany

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x