Makijaż permanentny brwi – wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem!

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, który cieszy się ogromną popularnością. Która z nas nie chciałaby zaoszczędzić sporo czasu każdego ranka, który poświęcamy na make up? Perspektywa, że będziemy budzić się niemalże gotowe jest niezwykle kusząca. Jeśli jednak nadal się zastanawiasz czy makijaż permanentny brwi to coś dla Ciebie lub obawiasz się przerysowanego efektu koniecznie przeczytaj, a z pewnością pozbędziesz się wątpliwości.

„Tatuaż” który zostanie z Tobą na zawsze?

Zdecydowanie nie. Czasy kiedy makijaż permanentny przypominał tatuaż, który w nieestetyczny sposób zmieniał swój odcień na szczęście minęły już dawno. Nie musimy obawiać się też zmieniającej się mody, ponieważ brwi permanentne nie zostaną z nami na zawsze. Efekt powinien utrzymywać się 1-2 lata. Po tym czasie bez problemu można zmienić ich kształt lub odświeżyć kolor.

Nowe techniki – piękny i naturalny efekt!

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest różnymi technikami. Niektóre z nich dają tak subtelny efekt, że będą odpowiednie nawet dla osób o jasnej karnacji, na przykład dla jasnych blondynek. Zarówno wybrana technika pigmentacji, jak i kolor pigmentu mają ogromne znaczenie dla efektu końcowego. Obecnie jest naprawdę duży wybór odcieni pigmentów, dlatego każdy znajdzie swój kolor oraz tonację. Dla osób pragnących brwi, które są pięknie podkreślone a zarazem bardzo naturalne.

Ombre, technika pudrowa czy microblading?

Ombre, technika pudrowa oraz microblading to obecnie techniki cieszące się największą popularnością. Ombre to brwi z delikatniej zaznaczonymi przodami oraz górą łuku. Wyglądają lekko i naturalnie. Technika pudrowa w efekcie końcowym przypomina hennę i również wygląda bardzo naturalnie, jakby brwi były podkreślone delikatną mgiełką koloru, na przykład przy pomocy pudru do brwi czy cienia. Microblading natomiast jest techniką manualną. W tym wypadku pigmentacja polega na dorysowywaniu delikatnych włosków imitujących prawdziwe brwi. Ta ostatnia metoda zwana również metodą piórkową utrzymuje się na skórze najkrócej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego może trwać nawet do dwóch godzin. Na początku warto omówić z linergistką oczekiwania odnośnie koloru oraz kształtu brwi. Po tych ustaleniach zostaje dobrany odpowiedni kolor pigmentu oraz powstaje rysunek wstępny brwi. Następnie rozpoczyna się zabieg pigmentacji. Kontur najlepiej wykonuje się bez znieczulenia. Kiedy jest już gotowy, brwi są smarowane specjalnym środkiem znieczulającym i następuje wypełnienie konturu pigmentem. Bolesność zabiegu jest niewielka i przypomina skrobanie po brwi ostrą szczoteczką.

Jak pielęgnować brwi po pigmentacji?

Istotne jest to, w jaki sposób pielęgnujemy brwi po zabiegu makijażu permanentnego. Przez pierwsze dni wystarczy przemywać je wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Bardzo ważne jest przestrzeganie instrukcji otrzymanej od linergistki w trakcie zabiegu, ponieważ w dużej mierze zależy od tego efekt końcowy i to czy pigment przyjmie się równomiernie. Nie należy myć brwi przy pomocy żadnych kosmetyków i najlepiej też niczym ich nie smarować aż do momentu kiedy zaczną się łuszczyć. Pod żadnym pozorem nie zdrapujemy strupka, który pojawi się na brwiach. Nie powinno się ich także malować oraz dotykać aż do momentu wygojenia.

Proces gojenia i efekt końcowy

Na efekt końcowy trzeba trochę poczekać. Na początku świeżo po pigmentacji brwi są o wiele grubsze oraz ciemniejsze niż będą docelowo. Po około dwóch dniach kolor stanie się jeszcze bardziej intensywny po czym brwi zaczną się łuszczyć. Kolor, który zostaje po odpadnięciu tak zwanego „strupka” na początku będzie jaśniejszy, ale później delikatnie się przyciemni. Po całkowitym wygojeniu (około 4 tygodnie) możemy się udać na korektę podczas której zostanie dopracowany kształt oraz intensywność koloru brwi. Około cztery tygodnie po korekcie możemy się cieszyć efektem końcowym.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x