Klasyczny lakier do paznokci czy hybryda?

Klasyczny lakier czy hybryda – co lepsze? Zapewne jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, a wybór zależy ściśle od oczekiwań. Czy zalety hybrydy są tak duże, że mogą całkowicie wyprzeć klasyczne lakiery do paznokci z kosmetycznego rynku? Zdaje się, że obie metody stylizacji mają swoich zwolenników i pewnie już tak zostanie.

Trwałość koloru lub możliwość częstych zmian

Jedną z niepodważalnych zalet hybrydy jest jej trwałość. Odpowiednio położona na dobrze przygotowany paznokieć potrafi przetrwać naprawdę wiele. Rzeczywiście tu lakiery hybrydowe nie mają sobie równych, ponieważ nawet bardzo trwały klasyczny lakier do paznokci nie utrzyma się na paznokciach przez dwa tygodnie bez żadnego uszczerbku. Nie każdy jednak lubi nosić ten sam kolor na paznokciach przez długi czas. Zwykły lakier będzie idealnym rozwiązaniem dla tych z nas, które uwielbiają zmieniać kolor paznokci w zależności od stylizacji czy nastroju. Dobrej jakości lakier do paznokci utrzymuje się nawet 10 dni!

Sposób aplikacji

Zarówno lakier klasyczny jak i hybryda są łatwe w aplikacji i nie wymagają od nas specjalnych zdolności, a jedynie odrobinę staranności. Niewątpliwą przewagą klasycznego lakieru jest to, że aby go nałożyć wystarczy nam tak naprawdę jeden produkt. Możemy oczywiście użyć bazy oraz topu, ale jeśli się spieszymy lub nie mamy na to ochoty – nie jest to konieczne. Hybryda wymaga już trochę więcej produktów. Cleaner, baza, top, lakier kolorowy oraz specjalna lampa to absolutna konieczność. Co za tym idzie, w tę metodę stylizacji musimy włożyć zdecydowanie większy nakład finansowy. W zamian zyskujemy piękny efekt i trwałość, ale wybór nie jest oczywisty.

Piękna tafla koloru i połysk

Nie ulega wątpliwości, że lakiery hybrydowe prezentują się na paznokciach naprawdę pięknie. Nasycenie koloru, gładka tafla i piękny połysk na długi czas to kusząca perspektywa dla każdej z nas. Na szczęście lakiery klasyczne renomowanych producentów nie ustępują pod tym względem lakierom hybrydowym. Jeśli dobrze przygotujemy płytkę paznokcia, wygładzimy ją i pokryjemy cienką warstwą lakieru, to możemy uzyskać efekt podobny do hybrydy. Obecnie lakiery klasyczne mają też świetną pigmentację, która daje nam spore możliwości i przy bardzo cieniutkiej warstwie koloru otrzymujemy idealne krycie.

Usuwanie lakieru z paznokci

Jedną z rzeczy, która najbardziej zniechęca do stosowania lakierów hybrydowych jest trudność ze zdejmowaniem ich z płytki paznokcia. Niestety – coś za coś. Jeśli chcemy cieszyć się idealnymi paznokciami przez kilka tygodni, to później musimy poświęcić więcej czasu na pozbywanie się hybrydy. Oczywiście rozpuszcza się ona pod wpływem acetonu, jednak trzeba potrzymać w nim paznokcie przez kilka minut. Lakier klasyczny wystarczy zetrzeć wacikiem nasączonym acetonem i już mamy paznokcie gotowe na kolejną stylizację.

Wygląda na to, że zarówno lakiery klasyczne, jak i hybrydy zawsze będą miały swoich zwolenników jak i przeciwników. Faktem jest, że obecnie klasyczne lakiery są naprawdę świetnej jakości, a łatwość ich użycia zawsze pozostanie wielką zaletą. Wybór należy do Ciebie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x