Ile kosztuje chirurgiczne usunięcie ósemki?

Zęby mądrości sprawiają nam raczej więcej szkody niż pożytku. Wiele osób stara się więc jak najszybciej ich pozbyć, choć do usunięcia zęba stałego powinny być jakieś uzasadnione przesłanki. Najczęściej usuwa się zęby zatrzymane bądź zęby, dla których nie ma już miejsca w łuku zębowym. Sporo osób poszukuje więc informacji dotyczących kosztów związanych z usunięciem chirurgicznym zęba ósmego. Trzeba mieć na uwadze to, iż cena usunięcia ósemki może zależeć od naprawdę wielu czynników.

Im bardziej skomplikowane usunięcie, tym wyższa cena

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cena usunięcia zęba ósmego zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, ogromny wpływ na cenę ma to, czy ósemka jest wyrośnięta, czy też zatrzymana w całości lub części pod dziąsłem. Nietrudno się domyślić, że najwyższe koszty powiązane są z usunięciem zębów całkowicie lub częściowo zatrzymanych. Zdecydowanie lepiej pod względem finansowym prezentuje się usuwanie zęba, który już wyrósł.

Trzeba również liczyć się z tym, że zdecydowanie mniej problemów sprawiają zęby górne. Z tego też względu chirurgiczne usuwanie ósemek górnych jest tańsze niż usuwanie ósemek dolnych. Nie jest to jednak reguła. Każdy zabieg chirurgiczny musi bowiem zostać poprzedzony zrobieniem zdjęcia RTG. Wówczas będzie można ocenić, jakie ryzyko wiąże się z ekstrakcją.

Niestety, jeśli istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia nerwu, cena zabiegu może być wyższa. Wymagane mogą być także inne badania, takie jak na przykład tomografia.

Co jeszcze wpływa na cenę?

Na cenę usunięcia ósemki wpływają nie tylko wymienione wyżej czynniki. Bardzo wiele zależy od gabinetu, w którym wykonywany jest zabieg. Im bardziej wykwalifikowani i doświadczeni chirurdzy szczękowi tam pracują, tym wyższa może być cena za ekstrakcję. Poza tym, sporo zależy od lokalizacji samego gabinetu. Zazwyczaj, im większe miasto, tym wyższy koszt. Warto byłoby zatem przed dokonaniem wyboru konkretnego gabinetu, zapoznać się z cennikami kilku z nich. Wówczas będziemy mogli określić, gdzie mamy największe szanse na poddanie się zabiegowi w rozsądnej dla nas cenie. Najważniejsza powinna być jednak dla nas jakość samej usługi. Warto zatem zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych dentystów oraz chirurgów szczękowych.

Czy można usunąć ósemkę za darmo?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można usunąć ósemkę za darmo. Nie ma się temu co dziwić, bo koszt usunięcia zęba mądrości w prywatnym gabinecie może wahać się w granicach od 300 do nawet 700 złotych. Na szczęście, zęby mądrości można usunąć w ramach NFZ. Potrzebne będzie nam jednak skierowanie na taki zabieg. Trzeba liczyć się również z tym, że czas oczekiwania na zabieg w ramach NFZ może być naprawdę długi. Jeżeli mamy poważny problem z zębem ósmym, lepiej nie czekać. Jeśli jednak nasze trudności z ósemkami nie są aż tak poważne, możemy cierpliwie zaczekać na swoją kolej. Zanim zapiszemy się do konkretnego ośrodka, dobrze byłoby poczytać opinie o osobach w nim zatrudnionym. Każdy z nas chce przecież, aby usunięcie zęba przebiegało w przyjaznej atmosferze.

Więcej na temat wykonywanych zabiegów znajdziesz na stronie https://amber-clinic.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x