Komfort płynący z naturalnych tkanin – odkrywamy zalety lnu i łuski gryki

Relaks odruchowo kojarzysz, znasz, rozumiesz, doświadczasz poprzez kontakt z naturą. Dzięki relaksowi w naturze, większości z nas, łatwiej jest zatrzymać się w pędzie codziennych spraw, łatwiej zobaczyć i poznać siebie, pokochać siebie, uruchomić pokłady wdzięczności i cieszyć się pozytywnymi wibracjami tych emocji. Gdyby tak otoczyć się miłością płynącą z natury. Czy trzeba w tym celu jechać w góry, nad morze, do lasu, na łąkę? Czy jest możliwe na co dzień, w pracy, w domu, otulić się naturą i czerpać z tego spokój, komfort, bezpieczeństwo?

Według nas https://lulen.pl tak. Staramy się celebrować chwile w czym pomaga nam otulenie się lnem i bliskość łuski gryki. Len dzięki swoim właściwościom („zimą grzeje, latem chłodzi”) daje nam poczucie świeżości, komfortu. Łuska gryki podczas wypoczynku, snu, medytacji, picia herbaty, czytania książki, ….. dba o nas z taką samą miłością, mocą jak wcześniej dbała o swoje nasionko gryki. Właśnie dlatego: Z miłości do człowieka i szacunku do natury, tworzymy nasze produkty.

Łuska gryki

Jako twórcy i użytkownicy wyszliśmy naprzeciw powyższym potrzebom. Nasze poduszki, maty, bolstery, szyjemy ze 100% lnu i wypełniamy łuską gryki od sprawdzonego partnera. Dzięki temu mamy pewność, że nasze wypełnienie zawiera taninę utrudniającą rozwój roztoczy i bakterii. Dzięki substancjom celulozowym i swojemu kształtowi łuska gryki daje stałą wymianę ciepła i wilgoci. Stąd nigdy po upalnej nocy nie budzimy się spoceni, czujemy przyjemny chłód dający relaks i ukojenie. Jeszcze z wieków średnich łuska gryki była też stosowana jako odpromiennik pól magnetycznych z cieków wodnych a teraz również promieniowania elektromagnetycznego. Nasze poduszki i materace wykorzystujące łuskę gryki dają jednocześnie: plastyczność ułożenia się do potrzeb ciała z zapewnieniem ciału odpowiedniego podparcia oraz zapobiegają powstawaniu odparzeń i odleżyn. Więcej na naszej stronie : https://lulen.pl/moc-luski-gryki .

Len

Pozostaje znany, zachwyca i jest użytkowany od dawnych wieków przed narodzinami Chrystusa. Tkanina lniana, dzięki fizycznej budowie nitki lnianej, zapewnia nam ogromny komfort termiczny tak samo latem co zimą. Nie stanowi „pożywki” dla bakterii i grzybów co ma szczególne znaczenie przy poduszkach jak i odzieży użytkowanej przez alergików. Przynosi to również korzyść, objawiającą się tym, że pot lądujący na naszej lnianej odzieży nie przenosi na nią zapachów. Jednocześnie duża higroskopijność tkaniny (może wchłonąć wilgoć w ilości 20% swojej masy pozostając suchym w dotyku) daje nam korzyść pozostawania dłużej „suchym”. Daje powietrzu dostęp do ciała przy jednoczesnej ochronie przed przegrzaniem jak i wychłodzeniem.

Len jest antystatyczny. Zbiera z ciała ładunki elektrostatyczne. Dzięki temu będąc w lnianej koszuli, sukience, spodniach, przebywając w pomieszczeniach obecnie nasyconych elektroniką, nie „strzelamy” chwytając klamkę, czajnik, czy podając rękę znajomemu. Trwały. Osobiście przez półtora roku nosiłem dzień w dzień koszulę lnianą, prałem co trzeci dzień, prasowałem i zakładałem na siebie. I co … . I nic. Nie przetarła się na łokciach, na dolnych krawędziach rękawów (a część dni nosiłem zegarek), na górnej krawędzi kołnierzyka, ani na wewnętrznej krawędzi kołnierzyka (tej bezpośrednio „szorującej” po karku), ni czorta. Dodatkowo stosujemy naturalne bawełniane nici. Guziki wykonane z kokosa przyszywamy ręcznie (palce, igła, nitka). Dzięki czemu guziki nie fruwają luzem po pierwszym praniu i nie musimy obkręcać nitki wokół guzika przed każdym założeniem koszuli. Samodzielnie zadbaliśmy i opracowaliśmy technologię aby len po przybyciu do nas z tkalni , na belce, nie kurczył się. W ten sposób zadbaliśmy o to aby nasze lniane wspaniałości miały stabilny rozmiar po praniu. Więcej o lnie jako darze natury w codziennej celebracji życia, na https://lulen.pl/moc-lnu .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x