Czy klapki lecznicze mogą być stylowe? Przekonaj się, że tak!

Klapki zdrowotne (czy w ogóle obuwie medyczne, lecznicze) do niedawna kojarzyły się z topornymi butami, pozbawionymi stylu. Obecnie producenci w równym stopniu dbają o design obuwia, co o jego właściwości lecznicze. Jeżeli zatem potrzebujesz klapek leczniczych, to nawet się nie zastanawiaj. Po prostu wybierz model, który ci się spodoba.

Kto powinien nosić klapki lecznicze?

Często klapki lecznicze zalecają lekarze (lekarz rodzinny czy ortopeda). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samemu zdecydować się na ich kupno. Tym bardziej, że obecnie ich design wcale nie odbiega od najmodniejszych modeli „zwykłych” klapek. Klapki lecznicze polecane są osobom, które zmagają się z:

  • bólem nóg
  • bólem kręgosłupa
  • reumatyzmem
  • cukrzycą
  • koślawym paluchem
  • nerwobólami
  • przewlekłym stresem
  • zmęczeniem
  • wymagającą pracą (wiele godzin stania lub siedzenia, jedną i drugą sytuację odczuwają nogi i stopy).

Warto nadmienić, że takie klapki lecznicze nadają się nie tylko do chodzenia na co dzień czy w domu, ale również do pracy.

Czym charakteryzują się klapki zdrowotne?

Przede wszystkim klapki takie są niezwykle wygodne. Skonstruowane są przez specjalistów; w taki sposób, aby nie obciążały układu kostno-mięśniowego. Modele wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej zapewniają również odpowiednią cyrkulację powietrza. Stopa się nie poci, a co za tym idzie – klapki zapobiegają rozwojowi bakterii i grzybów.

Elastyczny materiał idealnie dopasowuje się do stopy użytkownika. Buty są miękkie, zapewniają komfort i pozwalają stopie pracować w naturalny sposób. Nie ma mowy o otarciach, odciskach czy po prostu jakimkolwiek dyskomforcie. Ponadto buty można dopasować do tęgości stopy za pomocą praktycznej sprzączki.

Klapki oraz buty lecznicze mają zwykle grubszą, odpowiednio wyprofilowaną podeszwę – tak, by amortyzowała wstrząsy podczas chodzenia.

Do wyboru są klapki, które odciążają stawy i łagodzą wszelkie bóle w obrębie stopy. Ciekawym produktem są również klapki-fakirki. Takie klapki z kolcami to swego rodzaju refleksoterapia. Wypustki stymulują receptory na stopach, a ponadto poprawiają krążenie krwi.

Obuwie lecznicze – wygodnie i stylowo

Jak wspomnieliśmy – wybór modeli jest dziś naprawdę duży i nie będziesz mieć żadnego problemu z dopasowaniem butów. Klapki występują w różnych kolorach i wzorach: od stonowanych jednokolorowych modeli z eleganckimi sprzączkami po kolorowe klapki w fantazyjne wzory. Wybór należy do ciebie.

Najważniejsze, że nie musisz rezygnować z komfortu i leczniczych właściwości obuwia, aby wyglądać stylowo i modnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x