Jakie kamienie szlachetne pasują do złotych pierścionków

Biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych cieszy się zainteresowaniem od lat. Idealnie pasują na oficjalnie wyjścia, ale też do codziennych stylizacji. Złote pierścionki szczególnie dobrze prezentują się razem z kamieniami szlachetnymi. Jak jednak odpowiednio je razem dobrać? Którego kamienie pasują najlepiej?

Diament – klasyka w pierścieniu

Diament przeważnie można spotkać w połączeniu ze złotymi pierścionkami. Jego nazwa oznacza niezniszczalny. I to nie bez powodu. Diament jest bowiem uznawany obecnie za najtwardszy kamień. Nic dziwnego, że wykorzystuje się go do cięcia szkła i borowanie w zębach.

Nieoszlifowany przypomina zwykły krzemień. Ma chropowaty i nieregularny kształt. Dopiero podczas pracy, brylacji i długiej obróbce jest w stanie stać się pięknym łabędziem. Wtedy można go umieścić w pierścieniu i przekazać ukochanej dziewczynie.
Złote pierścionki z brylantami mają szczególnie wartość sentymentalna. Wiele kobiet cieszy się, gdy otrzymuje taki podarunek od swojego ukochanego. Jest to też uznawane za klasyczną biżuterię, która łatwo przykuwa uwagę.

Niebieskie kamienie w pierścionkach

Szafir jest jednym z twardszych kamieni, co czyni go jednocześnie jednym z trwalszych. Dlatego jubilerzy szczególnie go cenią. Niestety jest dosyć rzadko spotykany, przez co jego cena nie należy do najniższych. Złote pierścionki z szafirem prezentują się pięknie, elegancko i idealnie pasują na wieczorne wyjścia. Współcześnie szafir uznaje się jako symbol czystej miłości, prawdy i wierności. Nic więc dziwnego, że wybiera się go często w przypadku pierścionków zaręczynowych.

Innym niebieskim kamieniem jest topaz. Choć można go spotkać w różnych odmianach, to niebieska jest najbardziej popularna. Warto go często zostawiać na słońcu, by nie tracił swojego blasku i właściwości. W przeciwieństwie do szafiru jest dosyć łupliwy, dlatego nie zaleca się go do pierścionków. Jeśli jednak kobieta przepada za tym kamieniem, warto go zdobyć i dobrze zabezpieczyć, dzięki czemu będzie jej mógł wspaniale służyć i stać się piękną ozdobą

Inne kamienie szlachetne w pierścionkach

Bardzo popularne są złote pierścionki ze szmaragdami. Zieleń kojarzy nam się głównie z odprężeniem i relaksem. Nic dziwnego, że właśnie na łonie natury odpoczywamy najlepiej. Pierścionek z takim kamieniem może stać się sygnałem, że warto od czasu do czasu pozwolić sobie na zwolnienie i wyciszenie.

Piękne są także pierścionki z rubinem. Czerwień, lekko przypominająca krew, wygląda pięknie i może pobudzać do działania. Idealnie pasuje do kobiet, które są pełne pasji i energii i które wręcz pragną wciąż działać. Będzie odpowiednim dodatkiem do eleganckich stylizacji.

Jadeit jest popularny już od dawnych czasów. Przypisywano mu wtedy lecznice właściwości i nawet obecnie wykorzystuje się go w medycynie alternatywnej. Złote  pierścionki z nim mogą stać się pięknym dodatkiem do letnich i wiosennych stylizacji. Warto zatem zastanowić się nad nim, gdy szukamy odpowiedniego prezentu dla swojej ukochanej na różne okazje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x