Biżuteria z naturalnym cytrynem idealna dla osób przedsiębiorczych

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi dodaje charakteru i podkreśla indywidualny styl. Cytryn jest odmianą kwarcu, która rzadko występuje w naturze, przez co zwraca uwagę przezroczystą żółtą barwą. Przypisuje się mu szczególne znaczenie – to kamień bogactwa i stabilizacji finansowej. Komu najbardziej pasuje biżuteria z naturalnym cytrynem? Z naszego artykułu dowiesz się, dla kogo jest odpowiednia.

Lubisz biżuterię z kamieni naturalnych? Zobacz tę z cytrynem od Kulki!

Kamienie szlachetne magnetyzują swoim pięknem i unikalnością. Cytryn sprzyja osobom przedsiębiorczym, ale niesie ze sobą również pozytywną energię Słońca ze względu na swój piękny żółty odcień. Dlatego w ofercie Kulki nie mogło zabraknąć biżuterii z cytrynem.

Do wyboru są delikatne i wyraziste naszyjniki z cytrynem oraz dodatkiem innych kamieni naturalnych. Na przykład podwójny naszyjnik z cytrynem na każdym łańcuszku wspaniale układa się na dekolcie i podkreśla linię szyi. Oryginalnym projektem jest z kolei naszyjnik złożony z dwóch łańcuszków o różnych splotach. Tutaj cytryn występuje w towarzystwie świetlistego akwamarynu. Do kompletu została stworzona bransoletka w takim samym stylu. Można do nich dopasować niewielkie kolczyki koła z zawieszkami ozdobionymi wspomnianymi już kamieniami. Biżuteria została wykonana z antyalergicznej pozłacanej stali szlachetnej.

Bransoletka z cytrynu, akwamarynu i białego agatu nie tylko sprzyja finansowemu powodzeniu, ale też dodaje odwagi. Intrygujące, kontrastowe połączenie tworzy cytryn z jaspisem w kuszącym amarantowym odcieniu. Naszyjniki od Kulki różnią się grubością łańcuszków i splotami oraz samymi kamieniami. W jej kolekcjach znajdziesz m.in. połączenia cytrynu z kryształem górskim. Ciekawe propozycje czekają również na amatorki pierścionków. Dostępny jest m.in. pierścionek z hematytów metalizowanych na złoty kolor z wyodrębnioną koroną z fasetowanych kulek hematytów i cytrynów.

Cytryn ze względu na przezroczystą barwę doskonale komponuje się z innymi świetlistymi kamieniami, takimi jak kryształ górski i akwamaryn, ale też topaz, subtelny różowy kwarc lub oliwin. Świetnie wygląda również w towarzystwie czerwonego jaspisu.

Każdy cytryn jest inny, dlatego naszyjniki, bransoletki czy kolczyki nigdy nie są identyczne, nawet jeżeli zostały wykonane według tego samego projektu. Przede wszystkim cytryn może być wykorzystywany w postaci surowej bryły lub jako oszlifowany kamień. Kształty i rozmiary bryłek nigdy nie są takie same. Najpiękniejsze okazy cytrynu pochodzą z Brazylii, Madagaskaru i Rosji.

Kamień bogactwa – wybierz, komu dasz go w prezencie

Nazwa cytryn pochodzi od cytryny, a dokładnie od jej greckiego określenia kitros. Można dopatrywać się również powiązania ze starofrancuskim słowem citron, które oznacza kolor żółty lub łacińskim citrus odnoszącym się do drzewka cytrusowego.

Cytryn został uznany za kamień bogactwa, ponieważ jego barwa kojarzyła się ze złotem. Ciekawostkę stanowi fakt, że w czasach starożytnych noszono go przy sobie, wierząc, że ochroni przed jadem węża. Zgodnie ze współczesnymi wierzeniami noszenie go w portfelu lub trzymanie w pobliżu kasy fiskalnej zapewnia dobrobyt i powodzenie w biznesie. Zgodnie z rytuałem cytryn należy trzymać przez kilka minut w dłoni, wyrażając intencję finansową, a potem schować go w wybranym miejscu.

Cytryn jest rzadkim kamieniem, dlatego stanowi odpowiedni prezent dla indywidualistów, którzy lubią się wyróżniać w elegancki, niekrzykliwy sposób. To również świetna propozycja dla osób rozpoczynających swoją działalność gospodarczą i szukających nowych rozwiązań. Kamień dodaje odwagi w podejmowaniu decyzji.

Jakie znaki zodiaku powinny nosić cytryn?

Biżuteria z cytrynem jest idealna dla osób spod znaku Lwa. Pomaga im w pokazaniu, że są świetnymi liderami i przyciąga do nich ludzi. To również dobra propozycja dla Panny, która ma tendencję do wywierania presji na samej sobie. Cytryn może zapewnić jej większy spokój wewnętrzny. Do życia Bliźniąt wprowadza równowagę i ułatwia racjonalną ocenę własnych możliwości. Bykowi pomoże za to w swobodnym wyrażaniu uczuć. Cytryn jest kamieniem bogactwa, ale przypisuje się mu również inne właściwości, dlatego każdy znak zodiaku wspiera w nieco inny sposób.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x