Jak rozpoznać oryginalne perfumy? Sztuczki stosowane przez oszustów

Oryginalne zapachy damskie i męskie przyciągają nie tylko kobiety i mężczyzn pragnących trwałych i niezwykłych perfum. Przyciągają również tych, którzy chcą się szybko wzbogacić na podrobionych perfumach. Jak się okazuje dla wielu jest to lukratywny rynek, oczywiście nielegalny. Oryginalne perfumy, podobnie jak ubrania i buty, kuszą zajmujących się nielegalną działalnością. Dzieje się tak, bo na oryginalne perfumy w niskiej cenie nadal łakomią się ludzie. W myśl jest podaż jest popyt, podrabiane markowe perfumy nadal się pojawiają na rynkach, na ulicach i w sieci. Oszuści stosują te same sztuczki od lat. Jak są podrabiane oryginalne perfumy? Po czym poznać, że nie powstały w słynnej rozlewni?

Kusząca cena=podejrzana cena

Oszczędności, oszczędności, oszczędności- coraz więcej Polaków ma świadomość konieczności odkładania pieniędzy. Poszukiwania ekonomicznych rozwiązań i dobrych jakościowo produktów w jak najniższych cenach. Dzięki zróżnicowanym cenom, opłaca się je porównywać. Sprzyjają temu portale aukcyjne, porównywarki i tym podobne strony.

Perfumy dostępne są w internecie w drogeriach, na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Sprzedawców ‘oryginalnych’ perfum można też spotkać na bazarkach, targach, a nawet sami zaczepiają przed sklepami.

Pierwszą rzeczą, która wskazuje na podróbkę jest niska cena. Oryginalne perfumy nie są drogie tylko dlatego, że stoi za nimi znana marka. Ich cena wynika z użytych składników i czasochłonnego procesu tworzenia perfum. Kolejna kwestia to zazwyczaj niebanalny flakonik i gustowne, idealnie skrojone na miarę flakonika pudełeczko. To wszystko kosztuje, więc jeśli oryginalne perfumy mają bardzo atrakcyjną cenę i nie pochodzą ze sprawdzonego źródła, to z dużym prawdopodobieństwem zostały podrobione.

Niezauważalna literówka=prawie uczciwość?

Niektórzy wcale nie wspinają się na wyżyny kreatywności. Od lat przy podrabianiu różnych rzeczy stosowany jest jeden prosty zabieg, literówka, dodany wyraz na końcu czy jedna z liter jest podwojona. Trudno jest zorientować się na pierwszy rzut oka, że nie są to oryginalne perfumy.

Podrobione sztuki łatwo jest rozpoznać po kartoniku i flakoniku. Marka, logo wcale nie są takie łatwe do podrobienia. Wprawne oko rozpozna różnice, bo stworzenie markowego opakowania nie jest proste.

Oryginalne perfumy zawsze posiadają kartonik i folię. Kartonik jest gustowny, jak to przystało na drogie marki, wykończony w najmniejszym calu. Flakonik jest ciężki, również idealnie wyprofilowany. Znane marki perfum dbają o każdy detal, dlatego wszystkie perfumy, które trafiają na rynek są w idealnym stanie.

Podróbka może mieć nieładnie zawiniętą folię czy krzywy kartonik. Kolejna kwestia to środek, czyli flakonik. Jego nie jest łatwo podrobić, bo producenci perfum często tworzą fikuśne formy. Poniekąd po to, by utrudnić podrabianie perfum. Oczywiście głównym celem jest sprawienie przyjemności wzrokowej kupującym. Jeśli perfumy oferowane przez sprzedawcę nie mają oryginalnego opakowania bądź flakonik jest inny, to z pewnością nie są to oryginalne zapachy.

Wyszukiwarka seryjnych

Dużym ułatwieniem przy zakupach online jest wyszukiwarka numerów seryjnych. Numer znajduje się na flakoniku i na kartonie. Po wpisaniu go w wyszukiwarkę, otrzymasz informację, czy jest to faktycznie ten zapach.

Wyszukiwarka nie wyszuka numeru, jeśli jest to podróbka. Natomiast może się również zdarzyć, że producent zmienił numery, by utrudnić oszustom życie. Poza tym mogą nie wyświetlać się numery z limitowanych serii.

Oryginalne perfumy = sprawdzone miejsca

Kupowanie podróbek nie ma sensu. Zapach nie jest trwały, w zasadzie nie wiadomo co jest w środku. Wydanie nawet kilka razy mniejszej kwoty po prostu się nie opłaca. Poza tym nie można sponsorować ludzi, którzy postanowili zrobić z podróbek pomysł na życie.

Pewność co do pochodzenia perfum jest przy zakupach w sprawdzonych miejscach. Są to zarówno drogerie stacjonarne jak i internetowe. Drogerie nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż podróbek, gdyż utraciłyby renomę, klientów i byłby to ich koniec. Kupując w sprawdzonych drogeriach internetowych masz pewność, że nabywasz oryginalne perfumy.

Kupowanie na bazarkach, od niesprawdzonych sprzedawców bądź też od osób prywatnych, sprzedających w sieci nie jest gwarancją pochodzenia perfum. Choć ci sprzedawcy bardzo ładnie potrafią mówić o swoich produktach, używając różnych argumentów, to warto zachować czujność.

Oryginalne perfumy można kupić taniej podczas wyprzedaży, promocji albo black friday. Właśnie z takich okazji opłaca się korzystać.

W perfumerii internetowej https://louma.pl zawsze znajdziesz oryginalne perfumy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x