Hydrauliczny fotel do tatuażu – poznaj najważniejsze funkcje, które ułatwią Ci pracę!

W pracy tatuatora liczą się nie tylko umiejętności artystyczne. Równie ważne kompetencje dotyczą współpracy z klientem i przygotowania stanowiska do sesji. Nieocenionym wsparciem w tym aspekcie okazuje się fotel do tatuażu. Jak wybrać profesjonalny model? Sprawdźmy!

Myślisz o własnym studiu? Oto, czego potrzebujesz

Prowadzenie studia tatuażu to bezsprzecznie świetny pomysł nie tylko na samorealizację, ale również dochodowy i perspektywiczny biznes. Oczywiście, aby odnosić coraz wyższe zyski i rozbudowywać portfolio klientów, musisz przygotować się na pewne inwestycje. Co obejmują?

Narzędzia do tworzenia tatuażu: maszynka, igły, atramenty. Pamiętaj, że igły są jednorazowe, wobec czego musisz właściwie planować zakupy.

Meble do studia:

 • fotel do tatuażu,
 • krzesło dla tatuażysty,
 • leżanki, różnego typu podpórki czy klęczniki.

Akcesoria:

 • oświetlenie,
 • przedłużacze,
 • sterowniki,
 • autoklaw do sterylizacji narzędzi,
 • kosmetyki,
 • folie ochronne,
 • rękawiczki jednorazowe (w znacznych ilościach),
 • płyny dezynfekcyjne.

Jak widzisz, spis niezbędnych przedmiotów jest dosyć długi. Bardzo ważną rolę odgrywają zwłaszcza meble, choć często nie docenia się ich znaczenia, zwłaszcza w przypadku mniejszych, domowych salonów. Ich wysoka jakość wpływa jednak bezpośrednio na komfort zarówno tatuatora, jak i klientów, wobec czego nie warto na nich oszczędzać.

Jak dobrać profesjonalny fotel do tatuażu?

To, jak będzie przebiegać sesja, w znacznej mierze zależy od tego, czy uda się zapewnić klientowi wygodną pozycję, która jednocześnie zagwarantuje artyście komfortowy dostęp do tatuowanej części ciała – pozwala na to oferowany przez Orakon fotel do tatuażu.

Dzięki temu artysta może niemal dowolnie dostosować pozycję tatuowanej osoby do swoich potrzeb, dbając przy tym o jej wygodę. W konsekwencji nawet trwająca długo sesja wiąże się z mniejszym dyskomfortem, wpływa to również na odczuwanie bólu. A dzięki pozytywnym doświadczeniom klienci chętniej wracają do studia i polecają je innym.

Najważniejsze cechy fotelu tatuatorskiego

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele modeli fotela czy krzesła do tatuażu. Wiele z nich nie jest jednak tworzonych z myślą o potrzebach studia tatuażu, a ma bardziej uniwersalny charakter. Niestety często przekłada się to na nie najlepszą użyteczność produktu.

Profesjonalny fotel do tatuażu powinien wyróżniać się między innymi regulowanym stopniem pochylenia, możliwością obrotu wokół własnej osi, hydrauliczną regulacją wysokości siedziska czy nachylenia podnóżków. Jeszcze większą liczbę konfiguracji uda się osiągnąć, jeśli fotel umożliwia zdejmowanie części poduch czy niektórych elementów. Dzięki temu w niektórych konfiguracjach może stać się dobrą alternatywą np. dla standardowej leżanki.

Postaw na nienaganną stylistykę

Profesjonalny fotel tatuatorski ma jeszcze jedną ważną zaletę, o której nie należy zapominać: idealnie odnajduje się w każdym studiu tatuażu i jest świetnym uzupełnieniem przestrzeni tego typu. Wynika to z jego charakterystycznego wyglądu, który wzbudza zaufanie i najlepiej świadczy o profesjonalizmie artysty.

Fotel, podobnie jak krzesło dla tatuażysty i inne meble, najczęściej jest obijany czarną ekologiczną skórą. Wybór profesjonalnego produktu będzie gwarancją trwałości i zachowania optymalnych parametrów przez długie lata. Zastosowane materiały ułatwiają również przygotowanie stanowiska do pracy i utrzymanie najwyższych standardów higienicznych, więc jeżeli zastanawiasz się nad zakupem, postaw na model stworzony z myślą o salonach tatuażu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x