Najmodniejsze kolory włosów 2023

Moda na poszczególne rodzaje koloryzacji zmienia się podobnie jak trendy dotyczące ubrań. Co sezon możemy zaobserwować pewne tendencje w koloryzacji włosów. Dotyczy to zarówno samego odcienia jak i sposobu jego uzyskiwania, rozmaitych technik farbowania. Metody mają ścisły związek z tym jakie efekty możemy uzyskać. Obecne techniki fryzjerskie pozwalają na osiągnięcie niesamowitych rezultatów.

Moda na naturalne efekty

Zapewne większość z nas pamięta jeszcze dawną modę na kontrastowe balejaże, wyraziste szerokie pasma dające efekt „zebry”. Obecnie niewiele osób poszukuje takiego efektu. 2023 rok to sezon na naturalność. Stawiamy na delikatne, nie rzucające się w oczy refleksy. Na modny odcień i profesjonalną koloryzację możesz liczyć odwiedzając profesjonalny salon fryzjerski Warszawa. Im bardziej naturalny efekt tym lepiej. Najmodniejsze są wszelkiego rodzaju koloryzacje, których efektem są włosy muśnięte słońcem. Przejścia pomiędzy odcieniami powinny być bardzo subtelne i płynne bez wyraźnie widocznych granic.

Czy nadal stawiamy na chłodne odcienie blondu?

Jeszcze niedawno większość blondynek dążyła do osiągnięcia chłodnego odcienia swojego blondu. Bardzo niewiele osób decydowało się na koloryzację w ciepłych tonacjach. Pora na dużą zmianę! Teraz swój czas mają delikatne, ciepłe odcienie w bardziej żółtej tonacji. Oczywiście mają one wyglądać elegancko i naturalnie. Modnym odcieniem będzie między innymi kolor tiramisu czy maślany blond. Będą to zdecydowanie trendy na nadchodzącą wiosnę oraz lato, ale sprawdzą się również jesienią oraz zimą. Czas porzucić chłodne odcienie na rzecz ciepłych refleksów.

Najmodniejsza koloryzacja blond

Najmodniejsza koloryzacja dla blondynek to oczywiście sombre. To właśnie na technika pozwala na osiągnięcie naturalnie wyglądającego koloru, wrażenia włosów rozjaśnionych przez promienie słońca. Idealnie sprawdzi się też metoda air touch, która przepięknie rozświetla fryzurę w możliwie najbardziej naturalny sposób bez wyraźnych granic czy odcięć kolorów. Tu również najlepiej wybierać cieplejsze tonacje, czyli bardzo modne miodowe oraz piaskowe blondy, które wspaniale komponują się nie tylko z typowo słowiańskim typem urody, ale także z ciemniejszą karnacją i brązowymi oczami.

Jaki brąz wybrać?

W przeciwieństwie do blondów, brązy które teraz wkradły się w nasze łaski są zdecydowanie bardziej chłodne. Najchętniej wybierane odcienie brązu w obecnym sezonie, to te zimne bez pomarańczowego pigmentu. Modne kolory to mroźny kasztan, gorzka czekolada. W koloryzacji ciemnych włosów także stawiamy na naturalne refleksy, koniecznie w nieco chłodniejszej tonacji. Aby kosmyki jakiś czas po farbowaniu zachowały ten najbardziej pożądany odcień, należy odpowiednio o nie dbać używając szamponów oraz odżywek lub masek pozwalających na zachowanie chłodnej tonacji pomiędzy kolejnymi koloryzacjami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x