Oliwkowy, miętowy, czy seledynowy? Zasady doboru zielonych okularów

Oprawki w odcieniach zieleni uważane są za dość oryginalny wybór, jednak wiele wskazuje na to, że w nadchodzących sezonach kolor nadziei zdobędzie pokaźne grono zwolenniczek. Zielona barwa ma ogromny potencjał stylizacyjny – jej odpowiednie nasycenie i dobrze dobrany odcień sprawia, że nasza skóra wygląda zdrowo, a oczy olśniewają blaskiem. Zobacz, jak dopasować zielone okulary do typu urody.

Komu pasują zielone oprawki?

Zieleń pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, sprzyja wyciszeniu i działa uspokajająco. Utarło się, że jest zarezerwowana dla rudowłosych pań, ponieważ pięknie kontrastuje z ich bujną czupryną. Okazuje się, że nie tylko posiadaczki ciepłego typu urody ładnie wyglądają w barwach natury. Zielony ma wiele odcieni, dzięki czemu z łatwością można dopasować go do każdego typu urody. Dobrze wyglądają w nim blondynki, brunetki i szatynki oraz posiadaczki błękitnych, brązowych, szarych lub piwnych tęczówek.

W którym odcieniu zieleni będzie mi najlepiej?

Jak znaleźć odpowiedni odcień zielonego? Najlepiej wykonać analizę kolorystyczną, która pozwoli określić indywidualny typ urody. Przedstawicielki wiosny mają jasną, ciepłą cerę, blond włosy i blade oczy, z kolei jesień często ma piegi, rude lub brązowe pasemka i zielone tęczówki. Chłodny typ urody, czyli zima, to kobieta o porcelanowej skórze, ciemnych włosach i oczach, a lato cechuje jasna cera, popielata czupryna i piwne tęczówki. Najlepsze okulary można znaleźć poprzez porównanie poszczególnych odcieni. Bogatą ofertę zielonych oprawek znajdziesz na stronie: https://kodano.pl/oprawki-damskie-zielone.html.

Mięta – dopełnienie subtelnej urody

Kolor miętowy to połączenie zieleni i bieli. Orzeźwiający, lekki i bardzo zmysłowy kolor cudownie współgra z delikatną urodą kobiety. Doskonale pasuje do wiosny i lata, jednak ze względu na swoją subtelną naturę, odnajdą się w nim także brunetki i blondynki. Mięta pięknie pasuje do jasnej karnacji i dobrze wygląda w towarzystwie srebra lub złota.

Pistacja – na wielkie okazje

Kolor pistacjowy nie jest mocno nasycony, jednak uważa się go za bardzo uroczysty. Pistację polubili członkowie rodzin królewskich, co wyniosło ten odcień na salony. Soczysta barwa oprawek będzie pięknym dopełnieniem eleganckiej sukienki. Takie okulary pasują w szczególności subtelnym blondynkom z ciepłą cerą, czyli przedstawicielkom wiosny.

Seledyn pełen energii

Seledyn to niezwykle wyrazisty i żywiołowy odcień zieleni, który zahacza o neonowe barwy. Oprawki w tym kolorze bez wątpienia przykują uwagę innych osób. Tak wyrazisty dodatek udźwignie tylko pani z mocno podkreślonymi brwiami i tęczówkami – będzie to idealny wybór dla zimy, ponieważ jej blada cera i ciemne oczy idealnie pasują do neonów.

Modna i piękna butelkowa zieleń

Wiele kobiet uwielbia popularną butelkową zieleń. Stonowany i elegancki odcień przyciąga spojrzenie i jest uważany za jeden z najpiękniejszych kolorów wszech czasów. Oprawki w butelkowej zieleni pasują zarówno do codziennych stylizacji, jak i do wytwornych strojów wieczorowych. Doskonale wygląda w nim przedstawicielka lata – intensywny odcień nadaje jej popielatym włosom i piwnym oczom wyjątkowej głębi.

Szlachetna oliwka

Odcień oliwkowy ma lekką i zwiewną naturę. Często wykorzystuje się go w stylizacjach biznesowych, gdzie największe znaczenie mają umiar i klasa. Perfekcyjnie współgra z przybrudzonym złotem i wygląda doskonale na twarzach wszystkich przedstawicielek jesieni. Rude i brązowe włosy stają się jeszcze wyraźniejsze dzięki oliwkowym tonom.

Z czym łączyć zielone oprawki?

Zieleń dobrze prezentuje się w towarzystwie większości kolorów z palety. Oprawki w trawiastym odcieniu doskonale współgrają z barwnymi ubraniami oraz ciekawymi detalami zdobiącymi okulary. Odcienie zieleni warto łączyć z:

  • żółcią,
  • bielą,
  • złotem,
  • błękitem,
  • szarością.

Pastelowe tony najlepiej wypadają u boku jasnych odcieni, a intensywne barwy doskonale wyglądają w towarzystwie kolorów kontrastujących, czyli różu i fioletu. Każda pani, która woli sprawdzone i pewne połączenia, może postawić na błękit, który jest kolorem pokrewnym zieleni, dzięki czemu stanowi jej naturalne dopełnienie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x