Rolety zewnętrzne — czy warto zainwestować w zewnętrzne rolety?

Zastanawiasz się może, czy warto montować rolety zewnętrzne? Ich użytkownicy twierdzą, że są idealnym rozwiązaniem do mieszkań i domów. Okna z roletami zewnętrznymi ceni każdy, kto dba o bezpieczeństwo swojego mienia i prywatność. Oprócz funkcji antywłamaniowej zapewniają zaciemnienie pomieszczeń, a mnogość wyboru designu sprawia, że z łatwością można dobrać odpowiedni model do stolarki okiennej i drzwiowej. Chcesz wiedzieć, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Czytaj dalej!

Czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem?

Rolety zewnętrzne izolują dom od chłodu z zewnątrz, chroniąc przed utratą ciepła. Jest to spowodowane poduszką powietrza, powstałą między szybą okna a roletą. Pozwala to na zredukowanie parowania okien ze względu na mniejszą amplitudę między temperaturą wewnętrzną a zewnętrzną.

Czy rolety zewnętrzne chronią przed upałem?

Okna z roletą zewnętrzną są doskonałym pomysłem na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń, ponieważ skutecznie redukują ilość przenikającej do wewnątrz energii słonecznej. Szacuje się, że spadek sięga blisko 95%. Tym samym podczas upałów najłatwiej ochłodzić mieszkanie lub dom o kilka stopni zasłaniając okna roletą elektryczną.

Prywatność i hałas a rolety zewnętrzne — czy warto je montować?

Rolety zewnętrzne w znacznie większym stopniu zapewniają prywatność niż zasłony lub żaluzje wewnętrzne. Ich dużym atutem jest ograniczenie hałasu docierającego z najbliższego sąsiedztwa, co zwiększa komfort życia. Co więcej, dzięki nim wyposażenie domu staje się całkowicie niewidoczne dla przechodniów, co ma szczególne znaczenie podczas dłuższej nieobecności w mieszkaniu, np. w sezonie urlopowym.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe na wyciągnięcie ręki

Szczególnym rodzajem rolet zewnętrznych są modele antywłamaniowe. Do ich produkcji używa się bardziej wytrzymałych materiałów. Przykładem mogą być aluminiowe elementy ekstrudowane. Co więcej, standardem są również solidnie zamocowane prowadnice i zastosowane rygle zabezpieczające.

Warto jednak wiedzieć, że koszt rolet zewnętrznych w wersji antywłamaniowej jest wyższy, niż podstawowych modeli. Niemniej, zwykła roleta jest również dobrą formą ochrony godną rozważenia w przypadku ograniczonego budżetu. Skutecznie zabezpiecza mienie przed aktem wandalizmu, ponieważ materiał stosowany do ich produkcji jest odporny na uderzenia. Co więcej, modele z zamontowanym ryglem w standardowych wersjach rolet utrudnią włamywaczom wtargnięcie do wewnątrz, co pozwala w ciągu kilku minut wezwać pomoc.

Ochrona okna i pełna wygoda dzięki roletom zewnętrznym

Okna z roletami zewnętrznymi są mniej podatne na działanie niekorzystnych czynników, w tym promieniowania UV, znacznych opadów deszczu i skrajnych temperatur. Dzięki temu stolarka okienna na dłużej pozostaje w dobrym stanie.

Z kolei dzięki możliwości regulacji dostępu światła można poprawić swój komfort życia, dopasowując poziom doświetlenia z zewnątrz do własnych preferencji, np. wieczorem ze względu na łatwiejsze zasypianie w zaciemnionym pomieszczeniu.

Źródło: https://www.budvarcentrum.pl/typ-produktu/rolety/

Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Koszt rolet zewnętrznych zależy od wielu czynników jak np. miejsca montażu, wysokości marży firmy, konkretnego modelu, a także ogólnokrajowej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej.

Obecnie można przyjąć, że cena najtańszych rolet zewnętrznych wynosi około 700 zł za m². Koszt droższych modeli zaczyna się od 1200 zł za m², aczkolwiek dostępne są także rodzaje za 2000 zł za m² lub nawet więcej.

Do kosztu rolety zewnętrznej należy doliczyć także montaż. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu 100-300 zł za m².

Czy warto zakładać rolety zewnętrzne?

To, czy rolety zewnętrzne będą trafionym zakupem, zależy od indywidualnych potrzeb, aczkolwiek warto wziąć pod uwagę ich niewątpliwe atuty:

  • chronią przed zimnem, upałem i innymi zjawiskami atmosferycznymi;
  • zwiększają bezpieczeństwo mienia;
  • dzięki modelom antywłamaniowym skutecznie utrudnia się włamanie i kradzież;
  • zwiększają komfort życia dzięki izolacji akustycznej oraz większej prywatności;
  • mogą stanowić ciekawy element elewacji dzięki nowoczesnemu designowi;
  • pozwalają manipulować stopniem zaciemnienia pomieszczeń zgodnie z własnymi preferencjami.

Jak widać, rolety zewnętrzne antywłamaniowe są dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku domów parterowych i mieszkań na niskich kondygnacjach. Dają również korzyści ekonomiczne, pozwalając na obniżenie kosztów ogrzewania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x