Jak dbać o skórę i włosy latem?

Lato to pora roku, która sprzyja odpoczynkowi i relaksowi, ale niekoniecznie naszej skórze i włosom. Promieniowanie UV, słona woda, chlor i wysoka temperatura mogą mieć negatywny wpływ na ich kondycję i wygląd. Dlatego warto wiedzieć, jak dbać o skórę i włosy latem, aby cieszyć się ich zdrowiem i pięknem. Oto kilka rad.

Ochrona przed słońcem

To podstawa pielęgnacji skóry i włosów latem. Należy stosować kremy z filtrem UV do twarzy i ciała oraz kosmetyki z filtrem do włosów. Reaplikować je co kilka godzin lub po każdej kąpieli. Unikać ekspozycji na słońce w godzinach największego nasilenia promieniowania (10-16). Nosić nakrycie głowy, np. kapelusz lub chustę, która chroni skórę twarzy i włosy przed przesuszeniem i blaknięciem.

Nawilżanie

Skóra i włosy latem tracą dużo wilgoci, dlatego należy je nawilżać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Pić dużo wody i spożywać produkty bogate w witaminy i minerały. Stosować kremy i balsamy nawilżające do skóry oraz maski i olejki do włosów. Wybierać kosmetyki z naturalnymi składnikami, np. aloesem, olejem kokosowym czy masłem shea.

Dopasowanie zabiegów do pory roku

Latem skóra i włosy potrzebują innej pielęgnacji niż zimą. Skóra wymaga delikatnego oczyszczania i złuszczania martwego naskórka, aby lepiej wchłaniała kosmetyki nawilżające i regenerujące. Włosy natomiast potrzebują odbudowy swojej struktury, która ulega uszkodzeniu przez promieniowanie UV, sól i chlor. Warto stosować kosmetyki dostosowane do letniej pory roku, np. szampony z ekstraktami roślinnymi lub kwiatowymi, które działają nawilżająco i odświeżająco.

Unikanie nadmiernego obciążania skóry i włosów

Latem lepiej zrezygnować z ciężkich makijaży, które zapychają pory skóry i utrudniają jej oddychanie. Zamiast tego wybrać lekkie podkłady lub kremy BB/CC z filtrem UV. Podobnie z włosami – unikać częstego suszenia suszarką, prostowania lub lokowania na gorąco. Zamiast tego pozwolić im wyschnąć naturalnie lub używać produktów termoochronnych.

Zdrowy tryb życia

To również ważny czynnik wpływający na kondycję skóry i włosów latem. Należy zadbać o odpowiednią ilość snu, unikać stresu i używek (alkohol, papierosy), które przyczyniają się do przyspieszonego starzenia się skóry i osłabienia włosów. Zamiast tego uprawiać regularnie sport, który poprawia krążenie krwi i dotlenia komórki skóry i włosów.

Dbając o skórę i włosy latem według tych zasad, można zapewnić im optymalną ochronę i pielęgnację oraz cieszyć się ich zdrowym i pięknym wyglądem przez cały sezon.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x