Jak dużo ubrań potrzebujesz?

Z pewnością to znasz. Bez względu na to, jak dużą ilość ubrań masz w szafie, powtarzasz, że nie masz co na siebie włożyć. Jedynym ratunkiem wydają się być kolejne zakupy. Tymczasem jest inne rozwiązanie!

Szafa kapsułowa

Mianem szafy kapsułowej określa się szafę składającą się z niewielu, ale możliwie jak najbardziej ponadczasowych ubrań. Znajdują się w niej elementy, które można świetnie ze sobą łączyć, tworząc tym samym stylizacje idealne na rozmaite okazje. Odświeżenie takiej szafy nie stanowi żadnego problemu – wystarczy dodać kilka rzeczy, które zgodne są z obowiązującymi aktualnie trendami. Termin pojawił się w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Wypromowała go Donna Karan. To właśnie ona w 1985 roku jako pierwsza zaprezentowała kapsułową kolekcję.

Jakie ubrania znajdują się w szafie kapsułowej?

W zdecydowanej większości przypadków w szafie kapsułowej znaleźć można ubrania określane jako basic oraz tak zwane klasyki. Zalicza się do nich:
● t-shirty, topy oraz proste, uszyte z bawełny bluzki;
● (białe) koszule oraz bardziej eleganckie bluzki, które sprawdzą się zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem;
● cienkie sweterki/narzutki typu kardigan bądź na guziczki;
● eleganckie żakiety oraz mniej formalne blezery;
● spódnice o długości midi, na przykład o kroju ołówkowym;
● proste sukienki koktajlowe;
● spodnie: jeansy, czarne cygaretki/rurki
● okrycia takie, jak ramoneska, trencz oraz parka.

Szafa kapsułowa stanowi serce garderoby. Obejmuje ubrania, które noszone są najczęściej. Wybierając ją, trzeba pamiętać o prowadzonym stylu życia. To bowiem właśnie w szafie podejmowana jest decyzja czy danego dnia mamy co na siebie założyć. Wybierając garderobę, warto zatroszczyć się nie tylko o część kapsułową, ale uwzględnić również najnowsze trendy, akcesoria, ubrania idealne na wieczorne wyjście. Często ciężko znaleźć taką szafę, która spełni wszystkie nasze potrzeby. Ciekawym rozwiązaniem jest garderoba czy szafa na wymiar, która powstanie pod nasze indywidualne zamówienie.

Co zrobić, aby szafa kapsułowa faktycznie taka była?

Wymienione wyżej ubrania nie sprawią, że unikniemy wysiłku związanego ze stworzeniem idealnej garderoby kapsułowej. Z pewnością większość ubrań znajdujących się w Twojej szafie można zaszeregować do wymienionych kategorii, ale mimo to niekoniecznie można je ze sobą połączyć. Przede wszystkim należy wybierać ubrania, które są wysokiej jakości i na takie też wyglądają. Powinny charakteryzować się ciekawym projektem, ale jednocześnie muszą być na tyle proste, ale ich połączenie nie stanowiło żadnego problemu. Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji czy wybieramy zdobioną górną czy dolną część garderoby. Pamiętać należy, że do zdobień zalicza się lamówki, wyraziste wzory, naszywki, hafty, szkiełka, dżety.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x