Zabiegi, które warto wykonać przed ślubem

Każdej kobiecie zależy na tym, żeby w dniu swojego ślubu wyglądać zjawiskowo. Z tego względu na kilka miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem większość przyszłych panien młodych rozpoczyna stosowanie diety i rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych. Rodzaj pielęgnacji zależy między innymi od wieku osób, które planują ślub. O ile bardzo młode kobiety zazwyczaj nie potrzebują wiele, żeby wyglądać atrakcyjnie i świeżo, o tyle kobiety dojrzałe potrzebują bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Współcześnie salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują nam wiele zabiegów, dzięki którym podczas uroczystości ślubnych będziemy wyglądać pięknie i młodo. W ich ofercie znajdują się zabiegi, z których warto skorzystać niezależnie od wieku (wyszczuplające i ujędrniające ciało, zabiegi depilacji), a także takie, które przeznaczone są dla osób zmagających się z widocznymi oznakami upływającego czasu.

Zabiegi dla ciała

Proponowane przez gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne zabiegi na ciało cieszą się zainteresowaniem kobiet w każdym wieku. Jeżeli nie posiadamy idealnej figury i chciałybyśmy wyszczuplić ciało, znajdziemy na to sposób. Do bardzo interesujących zabiegów należą masaże wyszczuplające i maski na ciało. Dzięki nim możemy stracić w obwodach nawet kilka centymetrów. Tak uzyskane efekty nie są zbyt trwałe, dlatego poleca się wykonywanie tego typu zabiegów na kilka dni przed ślubem.

Zdecydowanie interesujące rezultaty uzyskamy dzięki zabiegom mezoterapii igłowej i karboksyterapii. Do mezoterapii na ciało używa się igieł dłuższych niż przy zabiegach na twarz. Regularne ich wykonywanie pozwala:

● ujędrnić skórę,
● pozbyć się cellulitu,
● zmniejszyć widoczność rozstępów,
● zniwelować przebarwienia,
● a także optycznie wyszczuplić ciało.

Jako, że mezoterapia igłowa jest zabiegiem dość inwazyjnym, nie warto wykonywać jej bezpośrednio przed ślubem. W jej wyniku na naszej skórze mogą powstać szpecące siniaki lub krwiaki, dlatego dobrze jest dać sobie nieco czasu na rekonwalescencję.

Do równie popularnych zabiegów, które przynoszą podobne efekty należy karboksyterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu pod skórę niewielkiej ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i zyskuje zdrowy koloryt.

Depilacja zabiegiem dla kobiet niezależnie od wieku

Zabiegiem, z którego chętnie korzystają zarówno kobiety młode, jak i dojrzałe jest depilacja, a zwłaszcza depilacja laserowa. Ciało panny młodej powinno być idealnie gładkie, a im trwalsze efekty depilacji, tym lepiej. Z tego względu wiele przyszłych panien młodych udaje się do gabinetów kosmetycznych na zabiegi depilacji laserowej. Są one bardziej kosztowne niż na przykład depilacja przy pomocy wosku lub pasty cukrowej, jednak w wielu wypadkach nie trzeba ich powtarzać.Zabiegi odmładzające

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie wstępowali w związki małżeńskie bardzo wcześnie – przeciętnie około dwudziestego roku życia. Współcześnie wiek ten uległ znacznemu przesunięciu. Jako, że znaczny procent panien młodych to kobiety dojrzałe, dużym zainteresowaniem cieszą się wśród nich zabiegi odmładzające. Oferta tego typu zabiegów w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej jest imponująca, dlatego klientki mają w czym wybierać. Wybór konkretnego zabiegu powinien być uzależniony od stanu skóry danej kobiety i efektów jakie chciałaby ona uzyskać.

Jeżeli nasze zmarszczki nie są bardzo widoczne i zależy nam przede wszystkim na wygładzeniu skóry, warto zdecydować się na zabiegi przy pomocy kwasów. Dzięki nim można wygładzić cerę, zniwelować płytkie zmarszczki, rozjaśnić skórę, zlikwidować blizny. Takie zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną, gdyż w połączeniu z silnym promieniowaniem słonecznym mogą one przyczynić się do powstania przebarwień.

Bardzo dużym powodzeniem wśród kobiet, które chcą opóźnić oznaki starzenia cieszą się zabiegi mezoterapii igłowej i bezigłowej, a także karboksyterapia. Za ich pomocą możemy zniwelować zmarszczki, wygładzić skórę, poprawić owal twarzy.

Inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

Bywa, że chcemy czegoś więcej niż tylko zabiegów wygładzających cerę i niwelujących drobne zmarszczki. Część dojrzałych kobiet z okazji ślubu decyduje się na bardziej radykalne zmiany. W przypadku posiadania głębokich zmarszczek zwykła mezoterapia może okazać się niewystarczająca. Z tego względu wiele kobiet decyduje się na zabiegi przy użyciu różnorodnych wypełniaczy. Głębokie zmarszczki możemy wypełnić na przykład przy pomocy:

● botoxu,
● kwasu hialuronowego,
● czy nawet własnej tkanki tłuszczowej.

Choć zabiegi wypełniające zmarszczki często przynoszą spektakularne efekty, musimy zdawać sobie sprawę, że są one bardzo inwazyjne, a także wiążą się z pewnym ryzykiem. Nieumiejętnie użyte wypełniacze mogą nawet zmienić rysy naszej twarzy. Z tego względu takie zabiegi należy wykonywać jedynie u doświadczonych, renomowanych lekarzy. Ponadto nie powinnyśmy poddawać się im bezpośrednio przed ślubem. Dobrze jest dać swojej twarzy czas na rekonwalescencję.

Artykuł przy współpracy z evonails.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x