Korektor pod oczy – jaki wybrać? Nasze top 7!
Korektor pod oczy to niezbędnik w każdej kosmetyczce. Dzięki niemu zatuszujemy cienie i żyłki, a także rozjaśnimy obszar pod oczami. To bardzo ważne, aby dobrać odpowiedni kolor oraz rodzaj korektora, które będą idealnie dopasowane do naszej skóry. Tylko wtedy makijaż będzie wyglądał ładnie. Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki na temat korektorów.
Po co właściwie jest korektor?
Korektor jest przede wszystkim po to, aby zamaskować cienie pod oczami. U niektórych pań zasinienie jest minimalne, jednak u innych bardzo duże. Wygląda to bardzo nieładnie, dlatego warto użyć korektora by się go pozbyć. Poza tym korektor jest też świetnym produktem, za pomocą którego można rozświetlić okolicę pod oczami i tym samym sprawić, że twarz będzie wyglądała na młodszą i wypoczętą. Efekt rozświetlenia uzyskujemy poprzez rozjaśnienie okolic oczu i nie musimy wybrać do tego celu korektora rozświetlającego. Wystarczy dobrać odpowiedni odcień. Korektor może być też świetną bazą pod cienie do powiek. Jasny kolor podbije kolor cienia, a lepka konsystencja sprawi, że cienie dobrze się do niego przykleją. Idealny do tego celu będzie korektor w kolorze białym lub bardzo jasny cielisty odcień.
Dlaczego lepiej używać korektora pod oczy niż podkładu
Korektor pod oczy jest przystosowany do tego, aby używać go na bardzo delikatnej skórze jaką jest skóra wokół oczu. Jego konsystencja jest tak dopasowana, aby nie odciążać cieniutkiej skóry. Poza tym jego krycie powinno być lepsze niż w przypadku podkładu. Pod okiem lepiej zastosować korektor o lekkiej konsystencji i dobrym kryciu niż kryjący podkład, który jest do tego celu zdecydowanie zbyt ciężki i może powodować wysuszenie wrażliwej skóry.
Dobieramy najlepszy korektor do danego typu urody
Niestety nie każdy korektor u każdego sprawdzi się tak samo dobrze. Wiele zależy od typu urody, rodzaju skóry. Dlatego jeśli dziwisz się, że kosmetyk, który zbiera masę pozytywnych opinii nie spełnia twoich oczekiwań, to nie rezygnuj z korektora, ale wybierz produkt dla ciebie odpowiedni. Wiele zależy od stopnia zasinienia pod oczami. Osoby z delikatnymi cieniami pod okiem mogą pozwolić sobie na lekki korektor o słabym lub średnim kryciu, najlepiej rozświetlający. Panie ze sporym zasinieniem powinny zdecydować się na korektor o mocnym kryciu. Kolejna kwestia to odpowiedni dobór koloru. Korektor nie może być ani za ciemny, an za jasny. Zbyt ciemny nas postarzy, a za jasny sprawi, że osiągniemy efekt pandy.Idealny korektor powinien być o ton jaśniejszy od podkładu. Wybieraj korektory o neutralnej tonacji. Zbyt żółty lub różowy nie będzie ładnie wyglądał pod okiem.
Najlepsze drogeryjne korektory
Korektor Kryjący Catrice Liquid Camouflage – (sprawdź cenę i opinie)
Korektor Bourjois Healthy Mix – (sprawdź cenę i opinie)
Korektor Loreal True Match (sprawdź cenę i opinie)
Korektor rozświetlający Loreal Lumi Magique (sprawdź cenę i opinie)
Korektor Maybelline Affinitone (sprawdź cenę i opinie)
Korektor Makeup Revolution Conceal & Define (sprawdź cenę i opinie)
Wet n Wild Photo Focus Concealer (sprawdź cenę i opinie)
Jak nakładać korektor
Zawsze warto nakładać korektor z umiarem, cieniutką warstwą. Jeśli zaaplikujesz go zbyt obficie, może zebrać się w załamaniach skóry. Lepiej nałożyć dwie bardzo cienkie warstwy niż jedną za grubą. Korektor nałóż pod samym okiem i delikatnie przeciągnij go też wzdłuż nosa. W ten sposób efekt będzie bardziej naturalny i unikniesz jasnych plam pod okiem. Najlepiej robić to zwilżoną gąbeczką. Tym sposobem ładnie stopi się ze skórą i będzie wyglądał naturalnie. Dobrze jest od razu po aplikacji korektora utrwalić go delikatnym pudrem najlepiej przeznaczonym do stosowania w okolicach oczu. Lepiej do tego celu sprawdzi się puder sypki. Dzięki tej czynności korektor nie zbierze się w załamaniach skóry.
Większość z nich znam i bardzo lubię 🙂 Ale moim zdecydowanym faworytem jest korektor w płynie Pierre Rene, tani (na promocji można go kupić za niecałe 15 zł), ma bardzo dobry skład i spełnia wszystkie obietnice producenta – bardzo ładnie rozświetla twarz, kryje wszelkie cienie pod oczami i oznaki zmęczenia, dla mnie ideał 🙂