Wózek 3w1 – sprawdzamy cechy tego rozwiązania

Wózek 3w1 to jedno z rozwiązań proponowanych przez producentów pojazdów dla dzieci. Można go nabyć w prawie każdym sklepie z akcesoriami przeznaczonymi dla najmłodszych. Na zakupy nawet nie trzeba wychodzić z domu, bowiem wielu dystrybutorów funkcjonuje w sieci. Jednak jak sprawić, by zakup okazał się naprawdę udany? Sprawdzamy jakie cechy powinien mieć dobry wózek 3w1.

Wózek 3w1 – pełna funkcjonalność

Wózki tego rodzaju są rozwiązaniami bardzo funkcjonalnymi. Wszystko dzięki kilku ważnym aspektom. Pierwszym z nich będzie fakt, iż w cenie wózka dostaje się trzy opcje nakładek na stelaż, czyli nosidło, gondolę i siedzisko (spacerówkę). Dzięki temu nie trzeba osobno zaopatrywać się w żaden z tych elementów, czego nie dają wózki jednofunkcyjne. Proponowane w zestawie nosidło sprawdza się tak w samochodzie jak i na stelażu gdzie pełni funkcję wózka. Gondola z kolei jest idealna dla dziecka w pierwszych miesiącach życia. Przede wszystkim dlatego, że musi ono w tym okresie podróżować w pozycji leżącej. Gdy maluch potrafi już stabilnie siedzieć można go spokojnie przełożyć do trzeciego elementu jakim jest siedzisko. W tej pozycji będzie mógł z łatwością poznawać otaczający go świat. Funkcjonalność wózka 3w1 przejawia się również w tym, że posiadają one zazwyczaj duże i przede wszystkim pompowane koła. Dzięki nim wózek jest bardzo stabilny, a także potrafi płynnie poruszać się po nierównej powierzchni. Dodatkowo jeśli koła mają opcję skrętności to staje się on także zwinny.

Bezpieczeństwo podróżowania

Wózek 3w1 dzięki opisanym powyżej kołom powinien być naprawdę stabilny. Cała jego konstrukcja powinna tą cechę zwiększać. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa podróżującego w nim malucha. Sprawdzić ją można naciskając na boki, a także miejsce w którym zostanie przewieszona torba z akcesoriami. Jeśli wózek nie przechyla się w groźny sposób, to można przyjąć, że będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Swoją uwagę należy zwrócić również na zastosowane w nosidle i spacerówce pasy bezpieczeństwa. Najpopularniejsze są te 3 i 5 punktowe., które zapewniają najlepsze trzymanie.

Wózek 3w1 – wygoda i design

Wózek 3w1 musi być wygodny tak dla podróżującego w nim dziecka jak i dla prowadzącego opiekuna. Takie można znaleźć zarówno w internecie np. na   jak i stacjonarnie. Choć w tej drugiej opcji należy nastawić się na dodatkowy czas oczekiwania przy wyborze np. innego koloru materiału. Ten jest bardzo ważny zwłaszcza dla rodzica, który chce podróżować z ładnym wózkiem.

Szukasz nowości z 2022 roku? Sprawdź wózek Bugaboo Butterfly – nową spacerówkę, którą rozłożysz nawet w jedną sekundę!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x