Jak pokochać swoją szafę, czyli czym jest trend haulternative?

Z jednej strony witryny sklepów krzyczą do nas o najnowszych promocjach i wyprzedażach, z drugiej nasze sumienie smutno szepce: bądź eko! Jak pogodzić ze sobą zupełnie uzasadnioną potrzebę bycia modnym z dbaniem o otaczające nas środowisko? Na ratunek wszystkim w rozterce przychodzi najnowszy trend ze świata mody – haulternative.

Haulternative to inicjatywna organizacji Fashion Revolution, walczącej o przestrzeganie zasad fair play w branży modowej, o poszanowanie bezpieczeństwa pracowników i przedstawicieli świata fashion, a także o ograniczenie konsumpcjonizmu i dbanie o środowisko. Ruch nie zgadza się na znane nam haule zakupowe i zachęca do pokochania swojej szafy na nowo.

Zasady są proste, a form działania wiele, haulternative przybiera bowiem różne formy. Może to być SWAP – wymiana ubrań z innymi poszukującymi zmiany, DIY – idealna dla kreatywnych dusz opcja przerabiania starych fatałaszków, czy SLOW – przemyślane zakupy składające się na małą szafę wypełnioną ubraniami najwyższej jakości. Ratować środowisko poprzez miłość do mody możemy również dzięki ETHICAL Haulternative, czyli wybieraniu produktów tylko tych marek, które działają transparentnie i odpowiedzialnie.

Dla tych, którzy emocjonalnie związują się z zawartością swojej garderoby powstały inne formy najnowszego trendu. LOVE STORY, skupiające się na pokochaniu na nowo starej odzieży, BROKEN & BEAUTIFUL, akceptujące długoletnie historie pewnych ubrań i ich wartość sentymentalną oraz FASHION FIX, naprawianie uszkodzonej odzieży i dodatków, np. poprzez dodanie modnych łat z kolorowych nici.

Jeśli żadna z powyższych opcji nie przypadła Ci do gustu i po prostu potrzebujesz nowego asortymentu do wypełnienia pustych półek, Fashion Revolution przygotowało jeszcze jedną odmianę bycia haulternative – SECOND HAND. Twoje ubrania mogą zyskać nowych, spragnionych świeżych trendów właścicieli, a ty możesz szybko i bezboleśnie dla portfela wprowadzić modowe zmiany. Zajrzyj na przykład na stronę internetowego secondhandu https://remixshop.com/pl/, gdzie codziennie pojawiają się różnego rodzaju promocje, ceny  są przystępne, a w sprzedaży dostępne są tylko markowe i sprawdzone ubrania. Możesz im również za darmo przesłać swoje stare, nienoszone fatałaszki i jeszcze na tym zarobić!  Lub wesprzeć ze swojego przychodu SOS Wioski Dziecięce.

Bycie modnym nie musi kłócić się z byciem eko – wystarczy znaleźć swoją drogę do dbania o środowisko. Inicjatyw i trendów takich jak haulternative powstaje coraz więcej, a ludzi chętnych do wprowadzania ich w życie przybywa z każdym dniem. Może twoja koleżanka zgodzi się na SWAP? Może znajomy z pracy jest kreatywną duszą, która pomoże Ci odnaleźć się w zawiłościach DIY czy FASHION FIX? Wystarczy, że się rozejrzysz! Moda i ekologia idą ze sobą w parze!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x