3 najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna stała się z pewnością popularnym tematem w ostatnich latach. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, takimi jak chociażby bardziej powszechna dostępność czy wyższa jakość usługi. Jednak warto sobie zadać pytanie: jakie zabiegi są z zakresu medycyny estetycznej? Dlatego też niniejszym artykule dowiesz się o tych najbardziej popularnych formach.

Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów to niewątpliwie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Podczas tego procesu redukowane są pasma wrzecionowatej i pomarszczonej skóry, której prezencja pozostawia wiele do życzenia. Praktycznie każdy z nas może spotkać się ze zjawiskiem rozstępów na własnym ciele, gdyż na takie pojawianie wpływa wiele czynników. Są to chociażby zmiany hormonalne, cechy genetyczne, ciąża czy znaczny wzrost masy ciała. Dzięki usuwaniu rozstępów możemy pozbyć się niechcianego nadmiaru skóry oraz wzmocnić proces regeneracyjny ciała. Poza tym ważną kwestią są również walory estetyczne – nasze oblicze będzie prezentować się dużo młodziej i atrakcyjniej.

Kriolipoliza

Kolejną formą zyskującą popularność jest kriolipoliza. Ten zabieg polega na na pozbyciu się nadmiaru komórek tłuszczowych, które występują w tkance podskórnej. Wykonuje się to za pomocą skierowania niskiej temperatury (bliskiej 0°C) w konkretne miejsce. Dzięki temu te komórki obumierają, a tłuszcz w nich zawarty jest wchłonięty przez układ limfatyczny. Należy jednak pamiętać, że aby ten zabieg był w pełni skuteczny, należy utrzymać odpowiednią dietę oraz prowadzić aktywny tryb życia. Efektami kriolipolizy jest redukcja tkanki tłuszczowej, wymodelowanie oraz wzmocnienie ciała i redukcja cellulitu.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który ma za zadanie pozbyć się owłosienia na ciele na długi czas lub na zawsze. Polega na usunięciu włosków w stanie wzrost za pomocą wiązki laserowej. Jako, że jest to zabieg całkiem bezpieczny oraz nie podrażnia naszej skóry, to można go wykonywać nawet w intymnych oraz delikatnych miejscach. Jednak usunięcie wszystkich włosów z danego miejsca wymaga kilku zabiegów. Zwyczajnie jedna depilacja wyeliminować może około 40% owłosienia na stałe. Uznaje się, że minimum 4 zabiegi są wymagane do całkowitego zredukowania włosków w konkretnym miejscu.

Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, w którym spotkasz zaufany i doświadczony personel, odwiedź drmarcinnowak.pl.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x