Modne meble 2020 – nadchodzi renesans stylu industrialnego

Tak to już w sztuce, w tym architekturze wnętrz, bywa, że pewne style i estetyki mają swoje wielkie powroty. Rok 2020 w meblarstwie będzie królestwem mebli industrialnych. Meble industrialne pojawiły się na rynku już w latch pięćdziesiątych XX wieku w Nowym Jorku. Geneza powstania stylu industrialnego to – paradoksalnie – recesja, upadek licznych fabryk i przedsiębiorstw i tym samym uwolnienie wielu powierzchni przemysłowych. W takich przestrzeniach powstawały wówczas pracownie artystyczne, a sami artyści chętnie sięgali do gotowych materiałów poprzemysłowych konstruując przestrzenne dzieła sztuki, w tym meble.

Modne meble 2020 – styl industrialny w natarciu

Dominantą estetyczną mebli industrialnych były wówczas materiały takie jak stal i drewno, ale także i cegła, beton, resztki ceramiczne. Te akcenty stały się rozpoznawalną cechą stylu industrialnego. Wielki powrót mebli industrialnych w 2020 roku będzie związany właśnie z takimi: prostymi, efektownymi formami meblarskimi, delikatnie nawiązującymi do tamtej, nowojorskiej tradycji.

Meble industrialne – prostota i odwaga 

Rozpoznawalna cecha mebli industrialnych to ich prostota, odwaga, wyrazistość zestawień materiałów. Drewno, szkło, metal, eleganckie, geometryczne formy, a wszystko w wysokiej jakości materiałowej i unikalnym dizajnie. Hitem wśród mebli industrialnych w 2020 roku będą meblościanki wykonane jako otwarte formy, najczęściej odsłonięte metalowe sześciany z drewnianymi półeczkami. To zestawienie pięknie nawiązuje do tradycji stylu industrialnego, zapośredniczonego również o polską tradycję minionych dekad. Hasło meblościanka  to jednak jedynie symbol całej kolekcji mebli industrialnych, a wśród nich skarbów dizajnu takich jak: zjawiskowe krzesła, stoły, fotele, komody czy regały. Styl industrialny to prostota, elegancja, funkcjonalność, ale i wyrafinowanie. Dobrze komponuje się on nie tylko z nowoczesnymi wnętrzami, ale i świetnie ożywia klasyczne wyposażenie. 

Najmodniejsze meble na 2020 rok 

Wybór mebli industrialnych wymaga namysłu, bo oferta jest naprawdę bogata. Warto zdecydować się na wyraziste kontrastujące zestawienia, aby świetnie podkreślały one charakter metalu i drewna, pozornie oszczędnych w swej formie, a jakże bogatych w estetyce aranżacyjnej, pozostawiającej wiele możliwości wnętrzarskich. W sklepie internetowym https://mebloscenka.pl/ znaleźć można produkty pochodzące od indywidualnych producentów, wykonujących piękne meble industrialne w pojedynczych egzemplarzach, z troską o najwyższą jakość materiału i wykonania oraz z pietystyczną dbałością o każdy szczegół ich wykończenia. Rok 2020 to rok mebli industrialnych w polskim dizajnie, bowiem dizajnerskie meble polskich producentów doczekały się u nas w końcu zasłużonego uznania. Talenty rodzimych projektantów łączą płynnie amerykańską, industrialną tradycję z polskimi sentymentami do prostego wzornictwa minionej epoki. I jest w tej nostalgii niewątpliwy urok, nadający wnętrzom styl nie do podrobienia. Rok 2020 to rok mebli industrialnych w ich polskim, dizajnerskim wydaniu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ariel
3 lat temu

Dzięki za wpis 🙂 nie mogłam się doczekać kiedy meble industrialne staną się popularne. Od lat poszukiwałam stołów, krzeseł i szaf w tym stylu, lecz nigdzie nie mogłam ich znaleźć 🙂 Moim zdaniem, są to najlepsze sposoby na przestronne i ładne wnętrze, tylko dotychczas były spychane na bok 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x