Jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy?

Umiejętny dobór fryzury to jeden z najprostszych trików urodowych, mający na celu podkreślenie atutów urody, bądź zatuszowanie jej mankamentów. W jaki sposób fryzura może zmienić nasz wygląd? Gdzie szukać odpowiedzi i wskazówki dotyczącej tego, jaka fryzura do nas najbardziej pasuje?

Jak fryzura zmienia wygląd?

Niewłaściwie dobrana fryzura potrafi zniszczyć nasz wizerunek, odbierając nam tym samym pewność siebie i wprawiając w ogromne kompleksy. Jak fryzura zmienia wygląd? Poprzez rodzaj cięcia, sposób ułożenia włosów czy nadania fryzurze odpowiedniego kształtu i koloru, możemy osiągnąć efekt porównywalny niemal do uzyskanego po wizycie w gabinecie chirurgii plastycznej. Fryzury potrafią odmłodzić, wyszczuplić i pozbyć się niektórych kompleksów. Różnica tkwi w cenie, ale również w ostatecznym efekcie, który zawsze można skorygować bez szkody dla naszego zdrowia.

Fryzury odmładzające

Które fryzury odmładzają – to pytanie zwykle towarzyszy paniom po 40 roku życia pragnącym dodać sobie pewności siebie. Fryzury odmładzające potrafią jednak o wiele więcej. Właściwie dopasowane odświeżają wygląd, dodają wigoru i energiczności.

Aby tak się stało, należy wybierać, jak najbardziej naturalne, lekkie i delikatne upięcia. Im większy nieład na głowie, tym rysy twarzy stają się łagodniejsze. Odmładzającą moc ma również klasyka, czyli koński ogon.

Ta fryzura kojarzy się też z młodzieńczym wigorem i skłonnością do wszelkiego rodzaju aktywności. Zdecydowanie nie odmładzają: wyraziste kolory, radykalne strzyżenie ani przesadnie artystyczne upięcia czy stylizacje.

Fryzury wyszczuplające

Jak fryzurą wyszczuplić twarz stanowi chyba najczęstszy dylemat kobiet bez względu na wiek. Tutaj zdecydowanie pomocny okazuje się bardzo precyzyjny dobór fryzury do kształtu twarzy.

Twarz kwadratowa

Kiedy mamy krótkie włosy – optycznie wysmuklimy buzię przez cieniowanie, równo obciętą grzywkę zaczesaną lekko na jedną stronę. W przypadku włosów długich sprawdzą się łagodne fale, a także asymetryczna grzywka. Możemy też zdecydować się na mocne loki, które luźno będą opadały na twarz.

Twarz okrągła

Właścicielki krótkich włosów powinny zdecydować się na asymetryczne cięcia oraz fryzury z grzywką zaczesaną na jeden bok. Z kolei posiadaczki długich włosów muszą zrezygnować z grzywki na rzecz asymetrycznego przedziałku.

Twarz szeroka

W tym przypadku zarówno długie, jak i krótkie włosy należy mocno wycieniować lub postawić na fryzury z okalającymi twarz kosmykami.

Fryzury maskujące mankamenty urody

Odpowiednio dopasowana fryzura potrafi również ukryć niektóre niedoskonałości naszej urody. Najczęstsze z nich to:

Pełne policzki – Wśród najbardziej kłopotliwych mankamentów na pierwszy plan wysuwają się pełne policzki. Można je zatuszować cieniowaniem lub pazurkami mocno zaczesanymi do przodu na policzki. Inna propozycja to fryzura typu bob z przedziałkiem na boku.

Wysokie czoło – Ten problem również może zamaskować odpowiedni dobór fryzury. Skorygować ten mankament pomoże prosta, zaczesana na bok fryzura, lekko wycieniowana grzywka zaczesana do przodu lub na bok.

Duży nos – Jak fryzurą ukryć duży nos? Dobrym rozwiązaniem może być klasyczny bob z lekko wycieniowanych włosów oraz pasmach zachodzących na twarz. Mocno wywinięte końcówki również potrafią optycznie powiększyć głowę, zmniejszając nos. Doskonały efekt osiągniemy także przy wycieniowanej i nastroszonej zawadiacko grzywce, która będzie skutecznie odciągała uwagę od nosa.

Podwójny podbródek – Ten problem również da się lekko skorygować odpowiednim uczesaniem. Przykładem takiej pomocnej fryzury jest, chociażby klasyczny bob o długości do końca szyi. Podwójny podbródek możemy też ukryć poprzez lekkie cieniowanie pasm wokół twarzy i podwinięcie końcówek pod sposób. Włosy mocno uniesione na czubku głowy także pozwolą optycznie wysmuklić buzię i zatuszować problem z podbródkiem.

Wymienione powyżej mankamenty urody to tylko kilka przykładów na to, jak fryzura zmienia wygląd, pod warunkiem, że zostanie dobrana przez profesjonalistę znającego się na estetyce i posiadającego duże doświadczenie w stylizacji fryzur.

Dobór fryzury do kształtu twarzy

Na zmianę fryzury decydujemy się jednak nie tylko wtedy, gdy chcemy odjąć sobie lat, wysmuklić buzię czy pozbyć się kompleksów. Czasem odbywa się to pod wpływem chwili lub w momencie, kiedy chcemy podkreślić jakąś znaczącą dla nas zmianę.

Zanim jednak zamówimy strzyżenie, umówimy się na pasemka czy farbowanie włosów, warto zadać sobie pytanie, czy dana fryzura rzeczywiście do nas pasuje. Podpowiedzi należy szukać w określeniu kształtu twarzy, to właśnie na tej podstawie każdy profesjonalny fryzjer dobiera dla nas rodzaj uczesania.

Twarz owalna

Jest lekko podłużna. Charakteryzuje się węższą szczęką niż czołem. Jaka fryzura do owalnej twarzy? W tym przypadku najlepiej będą prezentowały się proste fryzury – zarówno krótkie, jak i długie. Burza włosów oraz artystyczny nieład czy ostre cięcia, nie wchodzą w grę.

Twarz okrągła

Cechują ją: słabo zarysowane kości policzkowe, zaokrąglony podbródek, szczęka i czoło są niemal tej samej szerokości. Najlepsza fryzura do okrągłej twarzy to grzywka zaczesana na bok oraz włosy tak ułożone, by okalały twarz, ale dodatkowo jej nie poszerzały.

Twarz pociągła

Ten typ twarzy można rozpoznać po wysokim czole oraz znacznej różnicy między jej długością i szerokością. W tym wypadku należy wybierać fryzury, które pozwolą na optyczne skrócenie i wyrównanie powstałych dysproporcji. Zalecane są tu duże fale, miękkie loki oraz proste grzywki.

Twarz trójkątna

Charakterystyczne dla niej są: szerokie czoło, wąskie policzki oraz mały podbródek, a także wyraźna dysproporcja między dolną a górną częścią twarzy (dolna jest dużo węższa niż górna). Dobrym wyborem będą tu wszelkiego rodzaju cieniowania. Mile widziane są również asymetrie i delikatny nieład na całej głowie. Twarzy trójkątnej sprzyjają także krótkie grzywki, klasyczny bob oraz upięcia z wysuniętymi celowo kosmykami, które mają opadać na twarz.

Twarz kwadratowa

Wyróżnikami tego rodzaju twarzy są: zaznaczone kości żuchwy oraz zbliżone do siebie bardzo szerokość czoła i szczęki. Jakie fryzury do kwadratowej twarzy? Doskonale sprawdzą się w tym przypadku: cieniowanie końcówek, wszelkie asymetrie, a także fale zaczesane do tyłu.

Ostre rysy

Idealna fryzura to taka, która w wyraźny sposób będzie je łagodziła. Mile widziane są tu wszelkie cieniowania oraz dowolnej długości postrzępione grzywki zaczesywane na bok. Miękkie loki czy fale także wyraźnie złagodzą rysy twarzy.

Gdzie najlepiej szukać pomocy w doborze odpowiedniej fryzury?

Jeśli zależy nam na naprawdę zadowalającym efekcie, a nie jesteśmy pewni, jaka fryzura pasuje do nas, najlepiej oddać się w ręce specjalistów. Fachową pomoc w doborze idealnego do naszych potrzeb uczesania oferuje m.in. doświadczony salon fryzjerski Strefa Fryzur.

Firma oferuje wiele usług zarówno pod względem doboru fryzury do kształtu twarzy, jak i jej profesjonalnym wykonaniem. Strefa Fryzur znajduje się w dwóch lokalizacjach w Krakowie. Pierwszy z salonów mieści się w biurowcu Herbewo i istnieje tam od 1999 roku.

Drugi działa od 2006 roku, a znajduje się w Galerii Krakowskiej. Obydwa salony zostały tak samo elegancko wyposażone i w obu włosami klientów zajmują się profesjonaliści, którzy prócz fachowej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, dysponują także wysokiej jakości kosmetykami do pielęgnacji oraz modelowania włosów.

Służą także poradą, jak dopasować fryzurę, by osiągnąć efekt, o jakim marzy klient. Podpowiadają również, w jaki sposób dbać o włosy, aby fryzura utrzymała się jak najdłużej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x