5 RZECZY, dzięki którym twoja skóra będzie piękna

Sposób na piękno? Nie istnieje magiczne zaklęcie, dzięki któremu skóra natychmiast wygładzi się i rozświetli. Jest jednak 5 rzeczy, dzięki którym można przywrócić jej piękno prosto i skutecznie. Sprawdź, o czym mowa i wprowadź swoją pielęgnację na nowe tory.

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na wysuszanie, uszkadzanie, podrażnianie. Niekorzystnie działają na nią czynniki takie jak: promieniowanie UV, suche powietrze, toksyny i zanieczyszczenia, niewłaściwie dobrane kosmetyki. Bardzo źle działa na nią też brak jakiejkolwiek pielęgnacji, bo pozostawiona sama sobie szybko traci nawilżenie i witalność. Czy można coś z tym zrobić?

Pięć rzeczy, dzięki którym skóra będzie piękna

Wystarczy wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji pięć rzeczy, żeby dostarczyć skórze wszystkiego, czego potrzebuje i zadbać o nią kompleksowo. To proste!

1 – NAWILŻANIE

Pierwsze miejsce zajmuje nawilżanie, bo to od niego najbardziej zależy kondycja skóry. Jeśli nie dostarczymy do organizmu odpowiedniej ilości wody, cera będzie ziemista i pojawią się suche skórki. I nie chodzi tylko o nawilżanie kremem lub serum do twarzy (w tym zadaniu króluje serum z kwasem hialuronowym), ale też picie odpowiedniej ilości wody. To ma ogromne znaczenie dla skóry!

2 – OLEJOWANIE

Dostarczoną do skóry wodę trzeba jakoś w niej zatrzymać, a do tego najlepiej nadają się emolienty, tworzące na jej powierzchni warstwę okluzyjną. Najbardziej skuteczne emolienty to naturalne olejki tłoczone na zimno i nierafinowane. Warto stosować je po nałożeniu serum, żeby zabezpieczyć dostarczone składniki przed ucieczką ze skóry. Są świetnym zamiennikiem kremu, bo nie tylko dbają o zatrzymanie nawilżenia, ale też pielęgnują.

3 – OCZYSZCZANIE

Najczęstszym  powodem problemów z cerą jest niedokładne oczyszczanie skóry. Pozostawione na niej resztki makijażu, sebum, kurz i toksyny, zapychają pory skóry i przyczyniają się m.in. do powstawania zaskórników i trądziku. Dlatego tak ważne jest, aby oczyszczać skórę wieloetapowo: regularnymi peelingami złuszczającymi, produktami na bazie olejów (dobrze zmywają tłuste zabrudzenia) i płynami micelarnymi.

4 – TONIZOWANIE

Mało kto wie, jak duże znaczenie w całej pielęgnacji ma tonik. Tonizowanie skóry jest bardzo często pomijane, mimo że od równowagi kwasowo-zasadowej skóry zależy to, w jakiej będzie kondycji. Tonik nie tylko przywraca prawidłowe pH skóry, ale też nawilża ją i łagodzi podrażnienia, które może wywołać np. intensywne oczyszczanie.

5 – OCHRONA UV

Ostatnia rzecz, dzięki której skóra będzie piękna, to ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. To właśnie ono powoduje fotostarzenie się skóry i przedwczesne pojawianie się zmarszczek, dlatego warto się przed nim chronić – olejami, kremami z filtrem itp.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x