Pościel dla alergika

Roztocza kurzu, na które uczulonych jest wielu z nas, najbardziej lubią ciepłe, wilgotne środowisko – w nim najszybciej się rozwijają i mnożą. Nic dziwnego, że gromadzą się w kołdrach i poduszkach, a nawet w naszych materacach i obiciach łóżek. Co możemy zrobić, żeby walczyć z kurzem w naszym domu i jaką pościel dobrać, by była odpowiednia dla alergików?

Jak dbać o sypialnię?

Pamiętajmy o regularnej zmianie pościeli i jej praniu. Powinniśmy prać nie tylko poszewki, ale także całą kołdrę czy poduszki. Dzięki temu usuniemy kurz, roztocza i inne drobnoustroje, które mogą nam szkodzić. Naszą pościel warto także regularnie wietrzyć. Dzięki temu obniżymy jej temperaturę i poziom zawilgocenia, sprawiając, że nie będzie tak przyjaznym środowiskiem dla roztoczy. Jeśli mamy taką możliwość, wietrzmy kołdrę i poduszki na zewnątrz, ponieważ promienie słoneczne również szkodzą roztoczom.

Na co dzień warto przykrywać łóżko kapą czy nawet kocem, co pozwoli nam ograniczyć kurzowi dostęp do pościeli. Polecanym rozwiązaniem jest także zakup pokrowca na materac z takiego samego materiału jak pościel – ważny jest tu ścisły splot – aby stworzyć kolejną barierę.

Jaka kołdra dla alergika?

Pościel idealna dla osób zmagającymi się z alergią musi chronić ich przed roztoczami, być wykonana z naturalnego, oddychającego materiału, posiadać właściwe wypełnienie (szczególnie należy unikać pierza) i nadawać się do prania w wysokiej temperaturze – roztocza giną w temperaturze minimum 55 stopni.

Aktualnie na rynku znajdziemy szeroki wybór pościeli odpowiedniej dla alergików. Poprawić komfort snu pomoże nam kołdra z wypełnieniem syntetycznym: lateksowym, silikonowym czy poliestrowym. Nie przyjmują kurzu i, co ważne, mogą być prane w wysokiej temperaturze. Warto zwrócić także uwagę na specjalną pościel antyalergiczną i antyroztoczową. Pościel antyalergiczna, dzięki wykorzystaniu specjalistycznej technologii tkania, pomaga ograniczyć roztoczom dostęp do naszego organizmu. Pościel antyroztoczowa z kolei zawiera w swoich włóknach substancje, które zapobiegają ich rozmnażaniu się. Możemy także wybrać pościel z wypełnieniem z jedwabiu (ich wadą jest wysoka cena i konieczność prania chemicznego), a nawet z wkładem bambusowym. To rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, ponieważ bambus naturalnie ma właściwości antyalergiczne. Absorbuje wilgoć i działa antystatycznie, co pozwala nam zapobiec zagnieżdżaniu się roztoczy.

A co z materiałem powłok na kołdry i poduszki? Wybierajmy naturalne tkaniny, takie jak bawełna, len czy wspomniane już jedwab oraz bambus.

Najlepszy materac dla alergików

Nie możemy także zapomnieć o materacu – już po kilku latach użytkowania mogą zgromadzić się w nim nawet 2 miliony roztoczy. Dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie go i wybór jak najlepszego materaca. Wybierajmy materace z wypełnieniem pochodzenia naturalnego, które są przewiewne i dobrze oddają wilgoć. Pamiętajmy, że coraz więcej marek, tak jak H&H Solutions, stara się pamiętać o wszystkich klientach, także o alergikach. Marka Somnus, dostępna w ofercie H&H Solutions, oferuje nam naturalne rozwiązanie pomagające zwalczać alergeny w tekstyliach – ActiPro Tm Priobiotic Finish. Zapewnia ochronę przed pyłem i alergenami, a przy tym jest przyjazny dla środowiska. Co więcej, produkty marki Somnus wyróżnia najwyższa jakość, która zapewnia naszemu kręgosłupowi odpowiedni podparcie i bardzo komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny sen, wolny od uciążliwych objawów alergii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x