Makijaż permanentny ust – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny ust to zabieg, który polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu do skóry warg. Dzięki temu można poprawić kształt, kolor i symetrię ust, a także nadać im większej objętości i wyrazistości. Makijaż permanentny ust może być wykonany różnymi metodami Każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto dobrze się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Makijaż permanentny ust – jak się do niego przygotować?

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny ust, musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie możesz mieć żadnych chorób skóry, takich jak opryszczka, egzema czy łuszczyca. Po drugie, nie możesz być uczulona na żadne składniki pigmentu. Po trzecie, nie możesz przyjmować leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna czy ibuprofen. Po czwarte, nie możesz pić alkoholu ani kawy przez 24 godziny przed zabiegiem. Po piąte, nie możesz stosować peelingu ani depilacji warg przez tydzień przed zabiegiem.

Makijaż permanentny ust – jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego ust trwa od 1 do 2 godzin i składa się z kilku etapów. Na początku wykonuje się znieczulenie miejscowe za pomocą kremu lub żelu. Następnie rysuje się kontur ust ołówkiem i dobiera się odpowiedni kolor pigmentu. Potem za pomocą cienkiej igły lub ostrza wprowadza się pigment do skóry warg. Na koniec nakłada się specjalny balsam lub maść ochronną na usta.

Makijaż permanentny ust – jak dbać o usta po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego ust należy stosować się do kilku zasad pielęgnacji. Po pierwsze, należy unikać dotykania ust rękami i całowania się przez kilka dni. Po drugie, należy unikać spożywania gorących, pikantnych i kwaśnych potraw i napojów przez tydzień. Po trzecie, należy unikać opalania się i korzystania z solarium przez miesiąc. Po czwarte, należy regularnie nakładać balsam lub maść ochronną na usta przez 2-3 tygodnie. Po piąte, należy zgłaszać się na kontrolę do kosmetologa po 4-6 tygodniach.

Makijaż permanentny ust – jakie są efekty i ile trwają?

Efekty makijażu permanentnego ust są widoczne od razu po zabiegu, jednak mogą być nieco przerysowane i nienaturalne. Dlatego trzeba poczekać kilka dni, aż usta się zagoją i pigment się ustabilizuje. Wtedy usta będą miały ładny i naturalny kolor i kształt. Efekty makijażu permanentnego ust utrzymują się od 1 do 3 lat, w zależności od metody, jakości pigmentu i indywidualnych cech skóry. Aby zachować efekt na dłużej, można wykonać zabieg odświeżenia co 6-12 miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x