Google Home – poznaj domowe centrum zarządzania z Mountain View!

google-home-polskaJedno, krótkie polecenie – dokładnie tyle potrzeba, aby Twój ulubiony utwór rozbrzmiał w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz. Tyle samo wystarczy, by dowiedzieć się, jaka temperatura panuje na zewnątrz, czy w drodze do pracy będziesz stać w korku i kiedy odbędzie się zaplanowana przez Twoją firmę konferencja. Nie musisz szukać pilota, oglądać pogodowych prognoz, na własnej skórze przekonywać się o utrudnieniach na drodze. Możesz zrezygnować z sumiennego zapisywania notatek w kalendarzu, z samoprzylepnych karteczek na ekranie monitora – Google Home doskonale zapamięta ich treść, a w odpowiednim momencie udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji. Brzmi nierealnie? A jednak to prawda! Zapowiadany podczas konferencji I/O w San Francisco, odpowiednik Amazon Echo od Google, ujrzał światło dzienne!

Czym jest i jak działa Google Home? To technologicznie zaawansowany, domowy asystent, wyposażony w głośnik, mikrofon oraz połączenie z Internetem. Wygląda zupełnie niepozornie – przypomina nieco odświeżacz powietrza, jest estetycznie wykonany, a dzięki możliwości wyboru aż siedmiu bazowych kolorów, w prosty sposób dopasujesz go do wystroju Twojego mieszkania. To jednak nie wygląd stanowi o jego wartości, a wyjątkowe działanie – Google Home całkowicie odmieni sposób, w jaki wypoczywasz, zarządzasz swoim domem i kalendarzem.

Urządzenie jest całkowicie zintegrowane z Asystentem Google, a także z serwisem YouTube, z Google Muzyka, Spotify i Pandorą. Dzięki możliwości sterowania nim za pomocą głosu, wystarczy, że wypowiesz tytuł wybranego utworu, by po chwili usłyszeć dobiegające z głośników, znajome dźwięki. Jeśli posiadasz iPhona, tablet lub smartfona z zainstalowanym systemem Android, możesz „zlecić” swojemu asystentowi odtworzenie muzyki zapisanej w pamięci urządzenia. To nie wszystko – współpraca z Android TV oraz Chromecastem pozwala użytkownikowi w podobny sposób sterować zawartością ekranu i w dowolnej chwili rozpocząć seans z ulubionym filmem czy serialem.

Google Home wykorzystasz nie tylko do rozrywki, ale także do sterowania swoim domem (m.in. oświetleniem, termostatami itp.) i planowania. Urządzenie rejestruje i „uczy się” zachowań użytkownika, by na ich podstawie zaplanować zadania (np. listę zakupów), ustawić budziki, poinformować Cię o korkach na drodze. Obawiasz się o swoją prywatność? Niepotrzebnie! Funkcję mikrofonu można w każdej chwili wyłączyć.

google-home-opiniePremiera Google Home wzbudziła ogromne emocje. Wyczekiwali jej nie tylko entuzjaści nowych technologii z Mountain View, ale także osoby, które do tej pory korzystały z asystenta Amazonu. Stosunkowo niska cena (129$, a więc o 70$ mniej niż cena Echo) oraz integracja ze wszystkimi usługami Google, prowokuje przypuszczenia, że Google Home zepchnie przeciwnika na margines i zyska olbrzymią popularność. Czy rzeczywiście tak będzie? Na udzielenie odpowiedzi jest jeszcze za wcześnie, ale jedno jest pewne: o Google Home usłyszymy jeszcze nie raz!

Fot. madeby.google.com/home/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x