Malowanie paznokci pod skórki

Idealny manicure to nie zasługa pięknego lakieru. Tu niezmiernie ważna jest technika malowania oraz zadbane paznokcie i skórki. Warto je wcześniej dobrze przygotować. Aby osiągnąć najładniejszy efekt, którym będziesz cieszyła się długo dobrze jest poświęcić chwilę czasu na udoskonalenie techniki malowania pod same skórki. Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Piękny manicure i zadbane skórki

Jeśli sama robisz swój manicure hybrydowy, to z pewnością wiesz, jak ważne jest dokładne pomalowanie paznokci tuż przy skórkach. Niestety wielu początkującym stylistkom nie zawsze to wychodzi, a efektem są zalane lakierem skórki lub niedokładny manicure, który już po tygodniu trzeba usunąć ze względu na pojawiający się nieestetyczny odrost. Jak zatem malować paznokcie, żeby wyglądały pięknie? Warto poznać kilka sposobów na malowanie paznokci pod same skórki.

Malowanie pod skórki krok po kroku

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków do idealnego manicure pod skórki jest bardzo dokładne przygotowanie paznokcie. Przede wszystkim chodzi o oczyszczenie okolic skórek. Zarówno paznokieć u nasady jak i po bokach powinien być czyściutki i wolny od jakichkolwiek kawałków skórek. Najlepiej sprawdzi się do tego frezarka. Jej stożkowatą, cienką końcówką bardzo delikatnie należy usunąć wszystkie nierówności także pod samymi skórkami, ale niezbyt głęboko, żeby ich nie uszkodzić. Teraz przystępujemy do odsuwania skórek przy pomocy drewnianego patyczka. Aby ułatwić sobie pracę, warto użyć specjalnego preparatu, który je zmiękczy i sprawi, że z łatwością się ich pozbędziemy. Skórki można też wyciąć, ale rób to tylko wtedy, kiedy wiesz, że potrafisz wyciąć je nie kalecząc się. Pokaleczone, pozadzierane skórki i spuchnięte palce wyglądają bardzo nieestetycznie.

Kiedy skórki są gotowe, przystępujemy do piłowania paznokci, aby nadać im piękny kształt. Następnie matowimy paznokcie bloczkiem polerskim. Odtłuszczamy dokładnie płytkę cleanerem, pamiętając także o okolicy pod skórkami.

Kolejny krok to malowanie. Standardowo pokrywamy paznokcie bazą i utwardzamy pod lampą. Następnie nakładamy pierwszą warstwę koloru. Zaczynamy od środka paznokcia, a następnie przeciągamy pędzelkiem po jego bokach. Malujemy dość blisko skórek, jednak zostawiamy malutki margines. Nakładamy cieniutką warstwę koloru. Po utrwaleniu jej w lampie sięgamy po cieniutki pędzelek do zdobień i malujemy nim powoli i dokładnie okolicę skórek aż pod samą skórką. Wymaga to sporej precyzji jednak z dobrym pędzelkiem powinno się udać. Paznokcie ponownie wkładamy pod lampę. Czynność powtarzamy znów malując najpierw cały paznokieć i uzupełniamy trudno dostępne miejsca cienkim pędzelkiem z minimalną ilością lakieru.

Jeśli okolice skórek zostały dobrze pokryte za pierwszym razem, można po prostu przeciągnąć pędzelkiem z bardzo małą ilością lakieru po całym paznokciu, aby kolor był odpowiednio nasycony. Na koniec jak zwykle pokrywamy paznokcie topem i utrwalamy.

Kilka praktycznych wskazówek

  • Zawsze nakładaj cienką warstwę lakieru. W ten sposób łatwiej będzie Ci zachować precyzję. Zbyt duża ilość lakieru rozleje się w niekontrolowany sposób i pobrudzi skórki lub na powierzchni lakieru zostaną nierówności.
  • Malując pod skórki naciągnij skórę tak, aby dostać się pędzelkiem jak najgłębiej. Im dalej tym dłużej będziesz cieszyć się piękną stylizacją bez odrostu..
  • Nie spiesz się podczas malowania. Ważne jest, aby zrobić to dokładnie.
  • Jeśli widzisz, że lakier dostał się na skórki, zmyj cały paznokieć i pomaluj go jeszcze raz zanim włożysz do lampy.
  • Staraj się nakładać jak najcieńszą warstwę lakieru przy samych skórkach. Kiedy paznokieć będzie odrastał, manicure nadal będzie wyglądał dobrze. Jeśli nałożysz lakier zbyt grubo przy nasadzie paznokcia, powstania tam nieestetyczne zgrubienie uwypuklające odrost.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MaliNaila
5 lat temu

Fajne porady 😉 Ja akurat używam lakierów tradycyjnych, ale część wskazówek też się nada 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x