Meble z włókna szklanego Hit czy kit?

Meble z włókna szklanego cieszą się coraz większą popularnością i coraz częściej goszczą w naszych domach. Ale czy ich zakup to na pewno dobry pomysł? Czym charakteryzują się takie meble i co odróżnia je od mebli wykonanych z innych materiałów? Jakie są największe ich wady, a jakie zalety? Wreszcie: czy meble z włókna szklanego to hit czy kit?

Włókno szklane – co to takiego?

Włókno szklane to materiał, który powstaje w procesie rozciągania stopu danego szkła lub szkła wodnego. Włókno to wykorzystywane jest w przemyśle od dawna, a jedną z jego największych zalet są niskie koszty produkcji. W zależności od rodzaju włókna szklanego, wykorzystywane jest w budownictwie, w transporcie samochodowym, w stomatologii i w sporcie. Tworzy się z niego m.in. kaski ochronne, deski surfingowe, a także… meble!

Minimalistyczny fotel z włókna szklanego

Różnica widoczna gołym okiem

Meble z włókna szklanego na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne do mebli z tworzywa. Wystarczy jednak dobrze im się przyjrzeć, by dostrzec, jak wielka jest między nimi różnica. Meble z włókna szklanego mają zwykle nieco bardziej obły kształt, a sam materiał, z którego są wykonane jest grubszy niż plastik. Różni się od niego również właściwościami.

Zielony fotel z włókna szklanego

Właściwości włókna szklanego

Od tworzywa sztucznego włókno szklane różni się przede wszystkim wytrzymałością – jest zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Jest także cięższe, a spektrum jego zastosowań jest szersze niż w przypadku plastiku. Wykonane z niego meble charakteryzują się nie tylko wyjątkową trwałością, ale także estetycznym wyglądem oraz bardzo modnym, nowoczesnym designem. Łatwo je również utrzymać w czystości. Ich minusem może być cena, która jest wyższa niż cena mebli z tworzywa. Wyższa jakość i topowe wzornictwo z całą pewnością są jednak warte większych nakładów.

Najmodniejsze meble z włókna szklanego

Na jakie meble z włókna szklanego warto się zdecydować? To zależy! Jeśli urządzamy jadalnię, świetnym wyborem będą wykonane z niego krzesła utrzymane w minimalistycznej, skandynawskiej stylistyce. W nowoczesnym salonie estetycznie prezentować się będzie stolik z włókna szklanego, a w gabinecie wykonany z niego fotel. Producenci bardzo często łączą włókno szklane z innymi materiałami, np. z metalem, szkłem czy drewnem.

Białe krzesło z włókna szklanego

Choć meble z włókna szklanego nie należą do najtańszych, coraz częściej pojawiają się w naszych wnętrzach. Nie bez przyczyny – są trwałe, estetyczne i doskonale uzupełniają nowoczesne salony i jadalnie. Niektóre z nich przypominają prawdziwe dzieła sztuki! Czy warto zdecydować na ich zakup? My nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości!

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x