Inowrocław – perła na Kujawach

Inowrocław często był nazywany miastem na soli, ponieważ czerpie garściami ze swoich zasobów. Już w 1875 r. powstało tu uzdrowisko, w którym do dziś wykorzystuje się najważniejsze lokalne bogactwo naturalne, czyli sól oraz solankę.

Z pewnością jedną z głównych atrakcji w Inowrocławiu są tężnie solankowe. Największa tężnia ma 320 m długości i 9 m wysokości. Znajduje się w pięknym, 85-hektarowym Parku Solankowym. To naturalne inhalatorium jest niewątpliwą wizytówką miasta i obowiązkowym przystankiem dla każdego turysty. Z tarasu widokowego znajdującego się na tężni podziwiać można piękną panoramę miasta. Teren dookoła tężni zagospodarowano w taki sposób, by był atrakcyjny dla wszystkich przyjezdnych – zarówno dla osób samotnie odwiedzających miasto, jak i dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, takich jak place zabaw, tor do minigolfa, czy miejsce do gry w kręgle. Wielbiciele szachów mogą rozegrać partyjkę przy specjalnie dla nich przygotowanych stolikach. Dodatkowo znajdziemy tu korty tenisowe, park linowy i siłownię terenową. W Parku wytyczono ścieżki rowerowe, dzięki którym można bezpiecznie planować rodzinne wycieczki na dwóch kółkach. A dla tych, którzy wolą bardziej leniwy wypoczynek znajduje się specjalnie wydzielone miejsce do grillowania.

Tutaj naprawdę odpoczniesz

Park to wymarzone miejsce na wypoczynek, godzinami można spacerować po jego alejkach, podziwiając soczystą zieleń i wdychając zdrowe, solankowe powietrze. Latem na turystów czeka piaszczysta plaża i rozkwitające tysiącem barw ogrody. Ciekawostką jest Aleja Dębów Gwiazd, przy której znane osobistości sadzą drzewa na pamiątkę swojego pobytu w Inowrocławiu. Turyście i kuracjusze odwiedzają tutejszą Pijalnię Wód Mineralnych, przy której znajduje się też Palmiarnia. W muszli koncertowej na terenie Parku odbywają się liczne wydarzenia artystyczne i koncerty. Natomiast każdy, kto lubi ciekawą architekturę powinien wybrać się koniecznie na ulicę Solankową, której zabudowa wyróżnia się oryginalnością architektoniczną. To właśnie przy tej ulicy mieści się nowoczesny 4- gwiazdowy Hotel Focus Premium Inowrocław.
Wybierając ten hotel goście kierują się nie tylko wysokim standardem i komfortem bazy noclegowej, ale także wspaniałą lokalizacją w pobliżu wspomnianego wcześniej Parku Solankowego oraz głównego centrum miasta – Rynku. Jednym z najważniejszym zabytków w mieście i jednocześnie perełką architektoniczną jest romański kościół z XII wieku im. Najświętszej Maryi Panny, będący jednocześnie jednym z najstarszych kościołów na Kujawach. Warto również odwiedzić XV-wieczny gotycki kościół im. Św. Mikołaja.

Miasto zaprasza również do skorzystania z Termy Inowrocławskiej , wodnego parku dla całej rodziny i sportowego basenu „Delfin”.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x